ברוב הימים הרגילים שאנו הולכות לעבודה או ללימודים אנו רוצות להתאפר בכדי להיראות יפות, אך אנו גם לא רוצות להגזים עם מראה איפור הפנים שלנו. לכן רובנו מעדיפות לבחור מראה איפור טבעי, מראה איפור שמאפשר לנו להחביא את הפגמים הקטנים שלנו ובמקביל מקרין תחושה שלא השקענו יותר מדי באיפור הפנים. בעוד שלא חייבים לעבור קורס איפור בצפון בכדי להשיג מראה איפור טבעי לפנים, כן חשוב לדעת את כל השלבים החיוניים להשגת מראה טבעי נכון.

יישום של איפור פנים למראה הטבעי אינו פשוט כמו שהוא נשמע, אלא להיפך, מאוד קשה להשיג מראה איפור פנים איכותי שנראה טבעי. הדרך להשגת מראה איפור טבעי חייבת להתבצע במספר שלבים מסוימים שנלמדים בכל קורס איפור מקצועי, על מנת לקבל את המראה הטבעי המושלם ביותר שלנו. להלן השלבים ליישום נכון של איפור טבעי:

  1. נקי את הפנים שלך – הבסיס הכי חשוב למראה איפור טבעי הוא בסיס טבעי ונקי, אסור שיהיה שום שאריות איפור לפני שמתחילים את היישום של מראה האיפור הטבעי. טבלי נייר צמר גפן במסיר איפור או במים ועברי על כל הפנים לאט ובזהירות עד שכל הפנים נקיות לגמרי.
  2. מרחי קרם לחות על הפנים – אחד הדברים הטובים ביותר למראה איפור טבעי הוא עור לח. עור לח ומבריק מחזק את ההרגשה של המראה הטבעי. קחי כמות סבירה של קרם לחות ומרחי על הפנים בתנועות סיבוביות עד שהעור יספוג את כל הלחות. אם את סובלת מעור יבש או אקנה, כדאי אולי למרוח קצת יותר קרם פנים אם העור עדיין קצת יבש.
  3. יישום של קונסילר מסביב לעיניים – אחרי שהפנים שלך נקיות ולחות, זה הזמן להתחיל ליישם את האיפור הרגיל. מתחילים מיישום של קונסילר מסביב לעיניים, על מנת להחביא את הכריות מתחת לעיניים והפגמים מסביב לעיניים. הקונסילר מאפשר לנו לשמור על מראה פנים טבעי, אך בו זמנית להחביא את העור הפגום הלא מחמיא מסביב לעיניים.
  4. יישום אבקת בסיס איפור על החלקים השומניים – אנו רוצים עור זוהר וחלק, אך יש בפנים תמיד כמה אזורים שומניים שאנו לא רוצים שיבריקו יותר מדי. במקרה כזה יש ליישם אבקת בסיס איפור בצבע העור שתוריד את הזוהר הלא רצוי, לרוב יהיה צורך ליישם באזור עצם הלחי ואף. את היישום של בסיס האיפור נבצע בעזרת מברשת איפור, כאשר חשוב שנשתמש תמיד באותה מברשת איפור ובאותו צבע בסיס איפור כמו הקונסילר.
  5. הוסיפי סומק ללחיים – לאחר שיצרת מראה אחיד של צבע העור בפנים, החבאת את כל הפגמים הקטנים שבעור והורדת את הזוהר של האזורים המבריקים הגיע הזמן להוסיף כמה שדרוגים למראה הפנים הטבעי. מתחילים עם הסומק באזור הלחיים, להבלטת אזור הלחיים ובכדי להעניק לנו דגש בפנים. נשים בעל עור בהיר צריכות ליישם סומק אדמדם ונשים בעלות עור כהה צריכות ליישם סומק בצבע ברונזה.
  6. יישום של אייליינר שחור דק – מראה איפור טבעי לא אומר שאת לא צריכה להדגיש טיפה את העיניים. חשוב ליישם אייליינר שחור דק אשר מצד אחד יעניק לך הדגשה של העיניים, אך מצד שני לא יבלוט בתור ניסיון להשקיע במראה העיניים. חשוב להשתמש באייליינר עם עיפרון שחור, ולא אייליינר ג'ל, למראה יותר סולידי ונקי.
  7. הוספת מסקרה למראה ריסים מודגש וטבעי – הריסים של רוב הנשים לא מספיק עבים בכדי לתת את המראה המודגש בעיניים, לכן כמעט כל בחורה משתמשת במסקרה לעיבוי הריסים או מבצעת הלחמת ריסים מלאכותיים. בכדי לתת עוד קצת דגש למראה הטבעי חשוב להשתמש במסקרה שחורה לעיבוי מראה הריסים. אם תשתמשי בקפידה בכמות המסקרה בעיניים, תקבלי שדרוג למראה העיניים בלי שאף אחד בכלל ישים לב שהשתמשת בה.