כל בוגרת קורס בניית ציפורניים בצפון לומדת דבר ראשון שלפני שמבצעים בניית ציפורניים יש לעשות טיפוח ציפורניים כולל. כמו שלא עושים תספורת על שיער מלוכלך והרוס, כך גם לא עושים בניית ציפורניים על ציפורניים לא מטופחות. בניית ציפורניים על ציפורניים שלא עברו טיפוח ציפורניים יכול להוביל לבניית ציפורניים לקויה ולזיהומים.

אם החלטת לא ללכת ולעשות טיפוח ציפורניים ובניית ציפורניים אצל בוגרת לימודי בניית ציפורניים, אלא החלטת לעשות טיפוח ציפורניים בעצמך, חשוב שתדעי מספר טיפים שיעזרו לך להשיג ציפורניים מטופחות יותר.

  1. להיזהר לא לחתוך או לפגוע בעור – אפשר לקרוא לזה טיפ מנע של טיפוח ציפורניים. העור בציפורן הוא גשר טבעי לפטריות וחיידקים. ברגע שחותכים או פוצעים את העור בטעות, אנו פותחים את הגשר לזיהומים פוטנציאליים שיכולים לגרום לנו לזיהומים ופטרת. חשוב לשמור על בריאות הציפורניים ולהיזהר מאוד שמקצצים ציפורניים.
  2. שמרו על לחות הידיים – עור יבש לא תורם לטיפוח הציפורניים. שהעור מתקלף עקב יובש וחוסר לחות, זה פוגע באזורים סביב הציפורניים. חשוב לשמור על לחות הידיים עם קרמים של לחות ולנסות ולהימנע מחומרים שגורמים ליובש קשה בידיים.
  3. לצרוך יותר תוספי מזון המחזקים את הציפורניים – מחקרים מצאו כי תוספים של משפחת ויטמין B מחזקים את הציפורניים ומעניקים לציפורן עובי רב יותר, מה שמונע שבירה של הציפורניים. בנוסף, יש מחקרים שמצאו שבקרב אנשים אשר סבלו מציפורניים חלשות היה מחסור בויטמין B. ניתן לקבל ויטמין B במגוון של תוספתי מזון. בנוסף לכך, יש עוד הרבה תוספי מזון המכילים סידן, שמרים, או פלואוריד שנמצאו בעלי השפעה משמעותית על בריאות הציפורן.
  4. לעשות מניקור מקצועי – על מנת להבטיח טיפוח ציפורניים מקצועי מומלץ לעשות מניקור רק אצל בוגרת קורס מניקור פדיקור ולא בצורה עצמאית. בגלל שמניקור מכיל חלק של טיפוח ציפורניים, אז ברגע שהמניקור מבוצע על ידי בעלת מקצוע הסיכויים שהציפורניים יהיו יותר מטופחות לפני בניית ציפורניים תהיה גבוהה יותר. היום בכל קורס בניית ציפורניים בצפון מלמדים גם את חשיבות טיפוח ציפורניים ומלמדים על דרכים כדי לטפח ציפורניים לפני הבנייה.
  5. לצמצם שימוש של מסירי לק מבוססי אצטון – מסרי לק המכילים אצטון מורידים את הלק ביסודיות אך הם גם גורמים לציפורניים להיות פריכות יותר ויכולים ליצור שפשוף באזורים המקיפים את הציפורניים. עדיף להשתמש באצטון כמה שפחות.
  6. לא לגעת במוצרים כימיים לניקוי – מרבית המוצרים הכימיים לניקוי מכילים חומרים כימיקליים שפוגעים בידיים. מגע בתדירות גבוהה של הידיים עם החומרים הללו יוביל לזיהומים, פריחה והתדרדרות של טיב העור והציפורניים. אם אתן מנקות בתדירות גבוהה אז מאוד מומלץ לנסות ולצמצם את החשיפה של הידיים לחומרים הללו. השתמשו בכפפות בכדי להגן על הידיים או הסתכלו על התווית ותבחרו מוצרי ניקוי שמבטיחים הגנה על הידיים.
  7. בדקו את הציפורניים לסימנים של בעיות בריאות – חלק מאוד גדול בעניין של טיפוח ציפורניים הוא להבחין בתסמינים של בעיות רפואיות בציפורניים כמה שיותר מוקדם. אם אתם מבחינות בפריחה בשלבים מוקדמים או תסמין כלשהו של פטרת, רצוי מיד ללכת לרופא עור ולקבל טיפול. ככל שתקדימו תרופה למכה, ככה הציפורניים שלכן יהיו יותר בריאות ויותר מטופחות.

טיפוח ציפורניים הוא חלק מאוד חשוב בכדי לייצר בסיס ציפורניים טוב לפני בניית ציפורניים. בניית ציפורניים על ציפורניים מזוהמות או לא בריאות מסוכן לבריאות הציפורניים. על מנת להבטיח שתקבלו בניית ציפורניים חזקה יש לדאוג לעשות טיפוח ציפורניים ולבצע בניית ציפורניים אצל בוגרת לימודי בניית ציפורניים.