כל שנה הקיץ נעשה יותר ויותר חם, והלחות עולה לרמות בלתי נסבלות. זה כמובן הופך את השהייה בחוץ לעניין מאוד לא נעים, וגם הופך את עניין האיפור בקיץ למייגע יותר.

האיפור עצמו מתחיל לנזול ומצריך מאתנו לתחזק אותו כל הזמן. אם את מסתובבת כל היום בחוץ וכבר נמאס לך שהאיפור נוזל, הנה כמה סודות מקצועיים של איפור נגד לחות, שהם חלק מתוכנית הלימודים של כל קורס איפור בצפון, שיעזרו לך להתמודד טוב יותר עם מזג האוויר החם.

  1. חשוב לדעת שהניקיון של עור הפנים והיישום הנכון של האיפור הוא הכרחי. כאשר הטמפרטורה גבוהה ושיעורי הלחות מעיקים, הנזילה של האיפור היא יותר כתוצאה מיישום לא נכון של האיפור ומעור פנים שומני ולא נקי מספיק. חשוב שהחומרים שאיתם את משתמשת לניקוי העור יהיו איכותיים ושתקפידי לדאוג שעור הפנים שלך נקי מספיק לפני הנחלת איפור נגד לחות. עור נקי מאפשר לאיפור לעמוד על שטח שקל יותר להתמודד עליו מול החום והלחות.
  2. בסיס האיפור, הקונסילר והיישום של בסיס האיפור, הוא הכרחי בכדי לשמור על האיפור עמיד יותר במהלך החשיפה לחום ולשמש. קודם כל, חשוב שבסיס האיפור יכיל חומרים המגנים בפני קרני אולטרה סגול, בדומה לקרם הגנה, בכדי להגן על העור. בנוסף, חשוב שבסיס האיפור יהיה עמיד וחזק. ככל שהבסיס של איפור הפנים חזק יותר כך שאר האיפור יהיה עמיד יותר בפני השמש והחום. בכל קורס איפור חוזרים על האנלוגיה שאיפור פנים הוא כמו בניה של בניין, אם היסודות חזקים כל הבניה עצמה תעמוד חזק בפני כל דבר.
  3. קיץ וחום משמעותו הזעה רבה יותר משאר תקופות השנה, זאת אומרת שאת כבר יודעת שהאיפור פנים שלך יבוא במגע עם יותר מים, לכן, חשבו לנכון להשתמש ביותר מוצרי איפור עמידים במים בתקופות החמות של השנה. זאת אומרת, שיש להשתמש במסקרה עמידה במים, בקונסילר מבוסס מים ולהשתמש בשפתון עמיד מים. רוב הסיכויים שיש לך מוצרי איפור עמידים במים, כי בקיץ את הולכת לבריכה או לים, אז מומלץ להשתמש בהם גם ליום יום, במידה והלחות מאוד גבוהה. איפור עמיד במים הוא בעצם איפור נגד לחות שיבטיח לכם עמידות באיפור במהלך היום.
  4. באיפור נגד לחות וחום, פחות זה יותר. בתקופות הקיץ החמות מומלץ לא ללכת עם איפור כבד מדי. איפור כבד חשוף לנזילות והרבה יותר קשה לתחזק אותו לאחר הנזילה של האיפור. בכללי, רוב מומחי האיפור המקצועי ממליצים לא להעמיס באיפור, וזה עוד יותר נכון בימים חמים. למשל, מומלץ להשתמש רק בשפתון הגנה לשפתיים מאשר שפתון עבה בצבע חזק. מומלץ עם אפשר לוותר על המסקרה מאשר לשים המון מסקרה על הפנים. אם יש לך אירוע שאת רוצה להשתמש בטיפה יותר איפור, את יכולה, אבל עדיין מומלץ לצמצם את הכמות כמה שניתן.
  5. להימנע משימוש בסומק על בסיס אבקה הוא סוד מצוין להימנע מבעיות של איפור עקב הלחות. סומק על בסיס אבקה נוטה להגיב בצורה עמידה פחות לחום ולחות. כאשר את מתחילה להזיע, הסומק יתחיל לנזול וזה לא מחמיא במיוחד. מצד שני, שימוש בסומק על בסיס שמנת או מים הרבה יותר אפקטיבי בעמידה מול לחות ולרוב לא ירד בכזה קלות. קרמים בכללי הרבה יותר עמידים מאשר אבקה לחום.
  6. חום גורם לעליית דם ללחיים, מה שמוסיף צבע לעור הפנים, לכן, מומלץ להשתמש בפחות צבע באיפור הפנים. שימוש בצבעים בהירים ישמור על מראה טבעי יותר שפחות בולט תחת החום, וגם שימוש בצבעים בהירים מתאים הרבה יותר להרגשה קיצית עם התאמה לסגנונות השיער הייחודיים לשנים האחרונות בעצם גם פה, פחות זה יותר בכל הנוגע לצבע בתקופות הקיץ.