אנחנו כבר יודעות שלמרות מה שכולם אומרים, להפוך את השיער המסורבל שלנו למשהו נפלא זה עניין מסובך ומורכב. לא סתם, יש קורס תסרוקות בצפון שמלמד את המורכבות של ביצוע תסרוקת, בין אם זה תסרוקת ערב או תסרוקת כלה.

כמו בכל דבר מורכב שמנסים לבצע ללא ההכשרה המקצועית המתאימה, כמו למשל לנסות ולהשיג תסרוקת ערב בלי המיומניות שנלמדות במסגרת קורס תסרוקות ערב, יתבצעו טעויות. שאלנו מרצים של קורס תסרוקות בצפון, איזה הרגלי תסרוקות רעים הם מבחינים שהרבה נשים עושות וחשוב להפסיק אותם:

  1. חפיפת יתר בשמפו – תאמיני או לא, אבל חפיפת השיער שלך לעתים קרובות מדי עלולה לעבוד נגדך. לא, אנחנו לא מציעים שתסתובבי עם שיער מלוכלך, שומני או מסריח, אבל כן כדאי לשמור על הפעמים שאת חופפת. מומלץ לבצע חפיפה פעם ביום ולא יותר. הסיבה שצריך להימנע מחפיפת יתר בשמפו היא, ששימוש בתדירות גבוהה של שמפו פוגעת בייצור השמנים הטבעיים של הקרקפת, מה שמוביל להתייבשות השיער. נכון שעל מנת לעשות תסרוקות צריך לחפוף לפני את השיער ולרכך אותו אבל זה לא משנה גם אם את משתמשת בשמפו שאמור להעניק לחות לשיער, השימוש הרב הזה של תהליך חפיפה פוגע בקרקפת. גם אם את לא אוהבת את המרגש של שיער מלוכלך חשוב להקפיד לא לחפוף יתר על המידה.
  2. להיות נאמן מדי לתסרוקות הדורשות שימוש בכלי חימום – משטחי שיער, מגהצי שיער ושרביטים מסלסלים הם דרכים להשיג סגנונות תסרוקת שונים. הבעיה היא ששימוש רב בטכניקות חימום שיער, לרבות על ידי מישהי שלא עברה קורס תסרוקות בצפון, הוא בעצם התעללות בשיער. רוב הנשים אשר משתמשות הרבה בכלי חימום אלו מדווחות על היווצרות פיצולים ושיער יבש. אם אתם אוהבות את התסרוקת שלכן, שמצריכה שימוש בכלי מחמם, מומלץ שתלכו לבוגרת קורס תסרוקות ערב לבצע את התסרוקת. עוד חשוב הוא להשתמש בכלים הללו עם הגדרת חום נמוכה או בינונית, לכל היותר. בנוסף, כדי למנוע ולמזער את הנזק, חשוב להשתמש בתרסיס הגנה תרמית לפני עיצוב תסרוקות בכלי מחמם. אנו לא אומרים שאתן צריכות להפסיק אבל חשוב שתעבדו נכון בכדי שלא תשרפו את השיער שלכן.
  3. שימוש בגודל מברשת שגוי – שימוש החלקת השיער במברשת הוא חלק בכמעט כל תסרוקת אפשרית. הרבה לא יודעות את זה אבל בכל הנוגע לביצוע תסרוקות, הגודל של המברשת מאוד משפיע על החוזק של השיער. שימוש במברשת בגודל שגוי עושה נזק. בעיקרון, אם יש לך שיער קצר יותר, את צריכה להשתמש במברשת קטנה. לשיער ארוך, את צריכה להשתמש במברשת בגודל בינוני עד גדול.
  4. שימוש בהמון תכשירי עיצוב לשיער – תסרוקות רבות דורשות עזרה של תכשירי עיצוב שיער אך עד גבול מסוים. שלא תבינו לא נכון, מוצרי עיצוב נהדרים עבור כמעט כל דבר מהוספת נפח לתלתלים ועד להחזקת תסרוקת גבוהה, אבל צריך להשתמש בתכשירי שיער לביצוע תסרוקות בטעם טוב. לא לשים יותר מדי ולא להשתמש יתר על המידה. בתכשירים הללו יש חומרים כימיים שיכולים לפגוע בשיער אז צריך להשתמש במידה.
  5. להחליף תסרוקות כל הזמן – תסרוקות שונות נדרשות לטיפול שונה, לכן, אשר אנו מחליפות תסרוקות במהירות, אנו צריכות לעבוד מחדש על השיער וזה יכול לפגוע בו. השיער הוא דבר רגיש ועבודה רבה ותדירה עליו פוגעת בו. אם בחרת סגנון תסרוקת מסוים אז הישארי עם סגנון זה לתקופה מסוימת לפני שאת מחליפה, השיער לא אוהב שינויים רבים.
  6. ביצוע תסרוקות מסובכות לא אצל בוגרת קורס תסרוקות בצפון – הרבה נשים מנסות לעשות תסרוקות מסובכות בעצמן או אצל מישהי לא מנוסה. אם את רוצה תסרוקת מיוחדת ומורכבת, אל תעשי טעויות ועשי זאת אצת בוגרת קורס תסרוקות ערב או קורס תסרוקות בצפון. תמיד עדיף יד מקצועית.