מניקור מקצועי שנעשה על ידי מניקוריסטית שעברה לימודי מניקור פדיקור בצפון אמור להחזיק הרבה זמן, אך לפעמים המניקור המקצועי נשבר. במקרים שכאלו יש כמה פתרונות לתיקון מניקור שבור.

מניקור מקצועי שבוצע על ידי מניקוריסטית או קוסמטיקאית שעברה הכשרה מקצועית של קורס מניקור פדיקור צריך להחזיק לכל הפחות שבוע, ולרוב עד שבועיים, לפני שהוא מתחיל להיסדק ולהתפורר. גם אם אתן עושות מניקור או בניית ציפורניים צעד אחר צעד כמו שצריך בבית, המניקור צריך להחזיק כמה ימים טובים לפני שהוא מתחיל להיסדק. אך לפעמים קורים מקרים והמניקור נשבר בצורה מהירה ולא צפויה, בדרך כלל עקב מכה לציפורן מחפץ זר או תנועה לא נכונה של הידיים.

אם נשבר לכן המניקור יום יומיים אחרי שהייתן אצל המניקוריסטית אז בהחלט תהיה בעיה לקבוע שוב תור אצלה בכדי לחדש את המניקור, אך אל דאגה, יש מספר דרכים הנלמדות במהלך לימודי מניקור פדיקור בצפון שאתן יכולות לבצע בבית במקרים שהמניקור נשבר.

שיוף השבר עם משייף ציפורניים

השבר במניקור שהכי קל לתקן הוא שבר בקצוות הציפורן, החלק החיצוני של המניקור. במקרים שכאלו כל מה שצריך לעשות זה לשייף את החלק השבור במניקור בקצה הציפורן עם משייף ציפורניים סטנדרטי. בעצם רק מקצרים טיפה את הציפורניים למראה אחיד ושלם מחדש. חשוב לזכור שאם אתן מבצעות שיוף של ציפורן אחת שנשברה בקצה, יהיה עליכן לשייף את כל הציפורניים האחרות במקצת בכדי לקבל מראה אחיד של כל המניקור.

גזירת השבר בציפורן

דרך נוספות שניתן להתמודד עם שבר בקצה הציפורן, במקום לשייף אותו, היא על ידי גזירת החלק השבור בציפורן. שימוש במספרים בכדי לגזור את החלק השבור היא פעולה קצת יותר החלטית לטיפול בשבר. כמובן שגם במקרה זה גזירת הציפורן השבורה תאלץ אותנו לגזור בהתאם את כל הציפורניים האחרות לקבלת אורך אחיד של כל הציפורניים.

מילוי השבר עם ג'ל בניית ציפורניים

אם אתן רוצות לנסות להציל את המניקור ובניית הציפורניים לאחר השבר, אתן יכולות לנסות ולמלא את השבר שנוצר בציפורן בעזרת ג'ל אקרילי של בניית ציפורניים. במקרה שכזה יהיה עליכן לנסות ולמלא את הציפורן בג'ל בניית הציפורניים בצורה עבה יותר משאר חלקי הציפורן עד לקבלת מראה גימור אחיד של שכבת המניקור בציפורן. זאת שיטה מאוד לא קלה ליישום, אך אם תצליחו למלא את השבר עם הג'ל אתן תקבלו שוב את מראה המניקור המושלם.

נצנצים לכיסוי השבר

דרך נוספת ויעילה להסתיר שבר במניקור היא על ידי יישום שכבת לק נצנצים על הציפורניים. בדרך כלל שכבת הנצנצים היא שכבה מאוד אטומה שמכסה את כל הציפורן, כך שבדומה ליישום שכבת ג'ל בניית הציפורניים אתן יכולות לקבל הסתרה יחסית טובה של השבר. שימו לב שפתרון של יישום שכבת נצנצים מתאים רק לעיצובי מניקור שמשתלבים טוב עם נצנצים.

מדבקות מניקור לכיסוי השבר

הרבה נשים משתמשות במדבקות עיצוביות של מניקור לציפורן בצורות שונות ומגוונות כמו פרחים או משולשים. אתן יכולות לנסות ולהסתיר את השבר בציפורן על ידי הוספת מדבקות מניקור למראה הציפורניים שלכם, כל עוד זה נעשה בטוב טעם. מדבקת המניקור תסתיר בצורה מושלמת את השבר בציפורן כך שאף אחד לא יידע שמראה המניקור שלכן נועד בכדי להסתיר שבר.

יישום שכבת לק כהה

טכניקה נוספת לתיקון מניקור שבור שנלמדת בכל קורס מניקור פדיקור בצפון היא של יישום שכבת לק עבה וככה. בדומה ללק הנצנצים, לק ככה בשכבה עבה יכול להוות הסתרה נהדרת לשבר בציפורן. לק עבה בצבעים שחורים, כחולים או אדומים יכול לכסות כמעט כל שבר בציפורניים.