בעולם הטיפוח והיופי, יישום של ריסים מלאכותיים הוא אחד מפתרונות היופי השימושיים ביותר. נשים רבות בעולם משתמשות בפתרון של הלחמת ריסים בכדי לקבל ריסים ארוכים יותר, המשדרגים את מראה העיניים למשך כל היום.

התהליך של יישום ריסים מלאכותיים, המתבצע על ידי קוסמטיקאית שעברה קורס הלחמת ריסים, הוא תהליך פשוט שבו בעזרת דבק מיוחד מלחימים ריסים מלאכותיים על הריסים הטבעיים, לקבלת מראה ריסים ארוך ומלא יותר. כל אחת שעוברת את הטיפול הזה יוצאת בסופו עם הארכה מלאכותית של הריסים הטבעיים שמחזיקה בין 3-4 שבועות. לאחר תקופת זמן כזאת, המטופלת תידרש לחזור לטיפול הלחמת ריסים נוסף שבו יתבצע יישום מחדש של הריסים המלאכותיים.

איך ניתן להאריך את תקופת הזמן של החלמת הריסים?  

תחזוקה של ריסים מלאכותיים וחזרה כל חודש בכדי לבצע הלחמת ריסים נוספת יכולה להיות מעייפת מאוד. כמובן שבמקרה כזה חובה לציין את המנטרה הטוענת "שבשביל להיראות יפה את חייבת טיפה לסבול", אך בהחלט יש כמה דרכים שאיתם את יכולה להאריך את הזמן הנדרש בין טיפול לטיפול. ישנם כמה סודות מקצועיים שמלמדים בכל קורס שזירת ריסים שיכולים לעזור לך לצמצם את המספר הביקורים בשנה אצל הקוסמטיקאית.

  1. שינה על הגב שומרת על הריסים המלאכותיים לזמן ארוך יותר – הריסים המלאכותיים מולחמים עם דבק על הריסים הטבעיים, וזאת אומרת שהריסים המלאכותיים מוחזקים במקומם עם דבק בלבד. חזק ככל שהדבק יהיה, הוא לא בהכרח ישמור על מיקום הריסים בצורה מושלמת אם הוא יעמוד תחת לחצים. לחצים כאלו בהחלט יקרו אם את ישנה עם הפנים על הכר. במהלך השינה אנשים נוטים לזוז ולשנות את מיקום הפנים שלהם, ולחץ כזה על העפעפיים יכול להזיז את הריסים ולגרום לך לחזור יותר מהר לטיפול נוסף של הלחמת ריסים. אז אם זה לא בקשה מטורפת מדי בשבילך, נסי לישון על הגב בכדי לא להפעיל לחץ על ההלחמה של הריסים במהלך הלילה.
  2. יישום איפור בכוח פוגע בהלחמה של הריסים – רוב הנשים מיישמות איפור עיניים גם אם הם ביצעו הלחמת ריסים. בין אם אנו מיישמות מסקרה או בין אם אנו מיישמות אייליינר, אנו משחקות עם אזור העיניים והעפעפיים ויכולות בהחלט לגרום לנזק להלחמה. לרוב זה קורה כי אנו מיישמות איפור בלי הרבה רגש, כי אולי אנו ממהרות או לא יודעות כיצד ליישם או להסיר איפור בצורה הכי טובה. חשוב שתעבדי ברגישות רבה כמה שיותר במהלך עבודה על איפור עיניים ובמיוחד כאשר את מסירה איפור. עבודה לא אחראית במהלך היישום וההסרה של האיפור תפגע בהלחמה של הריסים.
  3. ריסים יבשים מחזיקים פחות זמן לאחר הלחמה – הרבה נשים לא יודעות שככל שהריסים יבשים יותר כך ההלחמה של הריסים תחזיק פחות זמן. מכיוון שהריסים המלאכותיים מולחמים על ריסים טבעיים, ולא מחליפים אותם, ככל שהריסים הטבעיים יבשים יותר הם יותר חלשים ולכן ההלחמה תחזיק פחות מעמד. סוד מצוין להאריך את תקופת ההלחמה הוא להשתמש בשמן תינוקות או שמן גוף בכדי לשמור על הריסים הטבעיים גמישים וחזקים יותר.
  4. הימנעי מלשחק בריסים המלאכותיים – טעות שכיחה אצל רוב הנשים היא, שהם מתעסקות יותר מדי ביום יום עם ההלחמה של הריסים. אם ביצעת הלחמת ריסים אצל קוסמטיקאית שעברה הכשרה של קורס הלחמת ריסים, אז רוב הסיכויים שההלחמה שלך בוצעה בצורה מושלמת ואין לה מה לנסות לתקן או לסדר כל הזמן. אנו מניחים שאין לך את הידע המקצועי לתחזק את הריסים, כי לא למדת הלחמת ריסים, ולכן עדיף שתגעי בהלחמה כמה שפחות. ככל שפחות תשחקי עם ההלחמה כך פחות תעשי נזק וההלחמה תחזיק יותר זמן.