רוב הנשים מבצעות בנייה של ציפורניים אצל קוסמטיקאית או מעצבת ציפורניים, שניהם השלימו קורס בניית ציפורניים בצפון או סדנאות מקצועיות של בניית ציפורניים.

הסיבה לכך היא פשוטה, זה לא קל לבצע עיצוב איכותי ועמיד על הציפורניים, ולכן, אם מראה הציפורניים חשוב לך, את עושה את הדבר הנכון אם תלכי למעצבת ציפורניים מקצועית. אבל, אם אין לך זמן או שאת רוצה לנסות לעצב בעצמך את בניית הציפורניים, ישנם כמה סגנונות של בניית ציפורניים למתחילות שאת כן יכולה לעשות בעצמך בקלות יתרה.

עיצוב חצי ירח 

בניית ציפורניים בעיצוב של חצי ירח הוא מראה רטרו שכל כך קל לעשות. אפשר לומר שסגנון זה הוא סגנון בניית ציפורניים למתחילות קלאסי. עיצוב חצי ירח הוא עיצוב כל כך קלאסי שהוא אחד העיצובים הראשונים שמלמדים בכל קורס בניית ציפורניים. סגנון עיצוב ציפורניים זה מקורו ביפן אך הוא קיבל עם השנים גם השפעות עיצוב אמריקאיות. כל מה שצריך לעשות בכדי לבנות את העיצוב הזה הוא לבחור שני צבעי לק, צבע אחד שיהיה החלק החיצוני של הציפורן וצבע שיהיה החלק התחתון של הציפורן. לאחר שבחרנו את הצבעים שלנו, אנחנו מעבירים את הלק התחתון על כל הציפורן ואז נותנים לו להתייבש. לאחר שהוא התייבש אנחנו לוקחים מדבקה לבנה וחותכים אותה בחצי ירח, מדביקים אותה על הציפורן ומיישמים את צבע הלק השני. כך אנו מקבלים עיצוב בניית ציפורניים בחצי ירח. מומלץ להשתמש במדבקות מניקור צרפתיות שניתן לקנות בחנויות טיפוח. אם אינך מוצאת כאלו מדבקות אפשר להשתמש במדבקות לבנות של קלסר לימודים. עוד בזאת, מומלץ גם לחכות עם הורדת המדבקות אחרי ששמים את הלק השני, עד שהלק השני יתייבש לגמרי. זכרי גם לבחור שני צבעים שהולכים יפה ביחד, בחירה של שני צבעים מנוגדים לא בהכרח ייצר עיצוב כזה יפה.

עיצוב פרחים

עיצוב בניית ציפורניים למתחילות מאוד פופולארי בקרב נערות, ומאוד מחמיא למראה כללי של נערות עם שיער קיצי. כל אישה אוהבת פרחים ולכן דפוס פרחים הוא מאוד יפה ליום יום, במיוחד בתקופת הקיץ. בסוג עיצוב בניית ציפורניים זה, "הפרחים" הם בעצם דפוס דמי פרחים. כל מה שצריך לעשות בכדי לקבל את האשליה של דפוס פרחים הוא להעביר לק בצבע כלשהו על הציפורן, כצבע בסיס, ואז לנקד אם כלי ניקוד לעיצוב ציפורניים 4 נקודות בצורת פרח. כמובן שלא מדובר בצורת פרח מציאותית בצורה מלאה, אך במבט קצר הציפורניים יראו כאילו צוירו עליהן פרחים. אין לך כלי מנקד לבניית ציפורניים אנחנו ממליצים שתרכשי כזה, או שאת יכולה להשתמש בסיכת ראש בעלת חוד קטן או קיסם. גם פה, חשוב לבחור צבעים שהולכים ביחד, כאשר צבע הבסיס של הציפורן צריך להיות בהיר וצבע דפוס הפרחים צריך להיות צבע שמסל פרח מסוים כמו אדום או ורוד.

בניית ציפורניים לפי דוגמה

הדרך הכי קלה ונוחה לבצע בניית ציפורניים למתחילות היא על ידי דוגמה. שאנו מדברים על דוגמה, אנו מדברים על מדבקות מיוחדות שניתן להניח על הציפורן ולצבוע את הציפורניים, מאוד דומה לטכניקה של ביצוע חצי ירח, רק שיש לנו מדבקה מיוחדת לשם כך. ישנם הרבה דוגמאות של עיצוב ציפורניים שניתן למצוא באינטרנט ולהזמין בקלות. אחרי שמקבלים את הדוגמה המסוימת שרצינו, כל מה שנישאר לעשות זה ליישם לק בסיס על הציפורן, להדביק את המדבקה המיוחדת וליישם את הלק השני. רק נציין שחשוב שלק הבסיס בעיצוב עם מדברה מיוחד יהיה לק חזק ומלא, כי לפעמים המדבקות הללו יכולות לקחת איתם קצת מהצבע לאחר שמורידים אותם.