יישום של איפור קבוע הוא תהליך מורכב, אך ברובו בטוח, אם הוא מבוצע על ידי בוגרת קורס איפור קבוע בצפון. עם זאת, חשוב לדעת שאכן ישנם מספר תופעות לוואי של איפור קבוע.

נשים רבות בישראל פונות לפתרון של תהליך היישום של איפור קבוע על מנת לקבל שפתים מלאות יותר, צורת גבות שמתאימה לצורת הפנים, דגש טבעי של העיניים ומראה איפור כולל מרשים יותר. היישום של איפור קבוע הוא ברובו תהליך בטוח, במיוחד כאשר הוא מבוצע על ידי קוסמטיקאית שקיבלה הכשרה מקיפה בלימודי איפור קבוע או קורס איפור קבוע בצפון.

עם זאת, תהליך יישום של איפור קבוע עדיין נחשב לתהליך ניתוחי מכיוון שמדובר על שינוי פיגמנטים בעור. האיפור הקבוע משתמש במחט שמשנה את מבנה הפיגמנטים בעור על פי דרישות המטופל, בין אם מדובר על יישום איפור קבוע לשדרוג המראה הכללי או בין אם מדובר על יישום איפור קבוע טיפולי לשיקום.

עד כמה בטוח יישום של איפור קבוע?

בידיו של אדם מיומן שעבר הכשרה מלאה של קורס איפור קבוע בצפון התהליך עצמו נחשב לבטוח מאוד, ולראייה יש נשים רבות שעברו יישום של איפור קבוע ללא תופעות לוואי בכלל. עם זאת, מכיוון שמדובר על שינוי פיגמנטים בעור, לא באמת ניתן להבטיח את בטיחות היישום במאת האחוזים. יכולים להיות מקרים שונים של אלרגיות, זיהומים, דלקות נפיחויות וכו'.

תופעות לוואי של איפור קבוע

ברגע שמבצעים שינוי פולשני, קטן ככל שיהיה, אנו פותחים את הדלת לתופעות לוואי שונות ומרובות. לאחר יישום של איפור קבוע יכולים להתרחש מספר תופעות לוואי מיד לאחר היישום הראשוני או אפילו מספר שבועות לאחר מכן.

שתי תופעות לוואי של איפור קבוע שנפוצות יותר מהשאר הן כמובן זיהום ונפיחות. החדירה של גורם זר (מחט הקעקוע) לעור ושינוי הפגמנטים של העור מייצר טראומה בעור. אצל נשים בעלי עור רגיש יכולים להיווצר זיהומים או נפיחות כתוצאה מהיישום של האיפור הקבוע.

זיהומים נוצרים בגלל פלישה של עצם זר לעור, שמאפשר לחיידקים הקיימים באוויר לחדור לשכבה התת עורית ולזהם את האזור. לא משנה עד כמה עמדת הקוסמטיקאית סטרילית, עדיין יש סיכוי שמזהמים יחדרו בהצלחה לשכבת העור. ניתן לזהות זיהום שמתרחש לאחר יישום של איפור קבוע אם במידה ויש כאב חד באזור או נוצר שינוי בצורת הפיגמנטים. בגלל שזיהומים יוצרים מראה לא אחיד של הפיגמנטים, יהיו מקרים מסוימים שיחייבו לבצע תיקון מחדש של האיפור הקבוע לאחר הטיפול בזיהום.

נפיחות נוצרת לרוב כתוצאה מתגובה אלרגית בעור לטיפול או כיוון שהעור מאוד רגיש לתהליך של יישום האיפור הקבוע. חשוב לציין שנפיחות היא תופעת לוואי שכיחה של איפור קבוע לנשים והיא לא בהכרח נחשבת לתופעת לוואי בעייתית. כל קוסמטיקאית תציין למטופלת שלה שצפויה נפיחות קלה לאחר יישום של איפור קבוע. רק במקרים בהם נוצרת נפיחות חריפה הרבה יותר מהמצופה או הנפיחות לא יורדת לאחר כמה ימים, מדובר על מראה חריג שדורש טיפול של רופא.

איך ניתן למנוע תופעות לוואי של איפור קבוע?

מאוד חשוב תמיד ללכת לקוסמטיקאית מנוסה שעברה הכשרה של לימודי קורס איפור קבוע בצפון ויש לה ניסיון רב שנים בביצוע תהליכים דומים לצרכי האיפור הקבוע שלך. הכשרה נכונה וניסיון של איפור קבוע אצל הקוסמטיקאית יכולים לצמצם את הסיכויים לסבול מתופעות לוואי הקשורות לתהליך האיפור קבוע, לרבות זיהומים ונפיחות. עמדת העבודה של קוסמטיקאית מקצועית תהיה תמיד עמדה סטרילית ככל הניתן, בכדי למנוע זיהומים, והעבודה עצמה תהיה עבודה איטית ובטוחה בכדי להשיג מינימום חשיפה למזהמים באוויר. עוד בזאת, חלק גדול מטיפולי היישום של איפור קבוע נפרסים על פני מספר ביקורים של המטופלת אצל הקוסמטיקאית על מנת לצמצם את האינטנסיביות של התהליך, מה שמקטין את הסיכוי לסבול מנפיחות יוצאת דופן לאחר יישום האיפור הקבוע.