במידה ואין לכן זמן ללכת לקוסמטיקאית שעברה הכשרה של לימודי מניקור פדיקור בצפון לטיפול טבעי ברגליים, אתן יכולות להשתמש בכמה טכניקות של פדיקור טבעי לטיפוח הרגליים עם חומרים אורגניים טבעיים.

לוח הזמנים העמוס שלנו משאיר אותנו עם מעט מאוד זמן לעצמנו, כך שלעיתים קרובות אנו נאלצות לוותר על המפגש החודשי אצל הקוסמטיקאית. אבל כולנו יודעות שכאשר אנו מתרוצצות כל היום על הרגליים שלנו אנו עושות להן נזק, ולכן הרגליים שלנו צריכות לקבל טיפול מניקור פדיקור כל מספר שבועות. אז זה נכון שבהחלט אתן לא חייבות ללכת לקוסמטיקאית מקצועית שעברה הכשרה של לימודי פדיקור מניקור בצפון בכדי לטפח את הרגליים, אבל כן חובה עליכן לזכור לדאוג לטפל ברגליים שלכן. בעוד שאין דבר שעוזר יותר לטיפוח ולבריאות של הרגליים שלכם כמו פדיקור מקצועי אצל קוסמטיקאית, אלו שאין להם את האפשרות ללכת לקוסמטיקאית עדיין יכולות לבצע פדיקור ביתי בעצמן.

בעצם אחד הטיפולים הכי נפלאים אשר תורמים לגוף שניתן לעשות לבד הוא פדיקור טבעי עם חומרים אורגניים מטפחים. הפדיקור הטבעי מעניק לרגליים לחות וטיפוח ללא שימוש בחומרים כימיים המסכנים את הגוף, בתהליך פשוט שאתן יכולות לעשות בעצמכן בבית. הרגליים שלכן ירגישו נפלא אחרי השלמת השלבים הבאים לטיפוח הרגליים עם חומרים אורגניים או טבעיים.

ניקוי עור יבש בעזרת מי לימון

תחילה יש לשטוף את הרגליים במים חמים ולהוריד את הלק שעל הציפורנים ברגליים. אתן לא חייבות להשתמש בחומרים חזקים כמו אצטון בכדי להוריד לק מהציפורניים כאשר מים חמים יעשו את העבודה. מים חמים מצליחים להוריד איפור מקצועי לעיניים והם יספיקו בכדי להוריד את הלק מהציפורניים שלכן.

לאחר מכן לוקחים קערה של מים חמים ומכניסים לקערה כמה חתיכות של לימון טרי ועלי כותרת של ציפורן חתול. המים ירככו את העור של הרגליים ויחטאו את האזורים מסביב לציפורניים לפני שאנו מבצעות קיצוץ. שהרגליים ספגו את מי הלימון והתרככו, אפשר להתחיל בניקוי העור היבש וקיצוץ הציפורניים בעזרת הכלים הרגילים של פדיקור (קוצץ ציפורניים, פינצטה וכו'). את העור היבש מומלץ לנקות עם אבן ספוג של פדיקור מקצועי ולהוריד נקודתית עם פינצטה את העור המת סביב הציפורניים ברגליים שהתרכך.

יישום לחות לעור עם דבש או שמן ארגן

לאחר שניקינו את כל העור היבש ברגליים, יש לקחת ליפת פדיקור ולטבול אותה בקצת דבש ולהחיל על העור. הדבש הוא חומר אורגני שמעניק לחות לרגליים ושומר על העור. את הדבש ניתן לקנות בכל סופר בלי בעיות כך שאין תירוצים, ואם אתן רוצות לשדרג עוד יותר את הפדיקור הטבעי אז אפשר לקנות במיוחד שמן ארגן שידוע בתרומה הרבה שלו לעור.

סובלות מעקבים יבשים?

אחד הבעיות הגדולות גם לגברים וגם לנשים היא בעיית העקבים היבשים. אנשים מבוגרים סובלים רבות מיובש בעקבים שיוצר חתכים בעור, ואף במקרים מסוימים גורם לבעיות בהליכה. אך אל חשש, יש מספר דרכים מצוינות וטבעיות שאפילו מלמדים סטודנטים בלימודי מניקור פדיקור בצפון לטיפול בעקבים יבשים.

הדרך הראשונה היא טבילה של העקבים במי מלח ושיבולת שועל. מי המלח מאוד עוזרים למערכת ההגנה של העור, וזאת גם הסיבה למה הרבה אנשים הולכים לים המלח בכדי לקבל טיפולי עור. ושיבולת השועל מסייעת לרכך את העור היבש והמת בכדי שיהיה ניתן להוריד אותו בקלות.

דרך נוספת מצוינת לטפח בעקבים יבשים היא בעזרת שמנים טבעיים כמו שמן ארגן או שמן זית. השמנים נספגים מצוין בתור העור לאורך זמן ושומרים על עקבים לחים לכמה ימים. ניתן לחזור על הפדיקור הטבעי עם השמנים על העקבים אחת לכמה ימים בכדי לשמור על הרגליים לחות כל הזמן.