ריסים מלאכותיים נמצאים אצל הרבה נשים בעדיפות הראשונה בכל הנוגע לטיפוח והשגת מראה משודרג. אולי בתחום הטיפוח והיופי המתקדם של ימיינו הלחמת ושזירת ריסים לא נחשב לתהליך ארוך ומסובך, אך עדיין לבצע אותו במקצועיות הוא לא עניין של מה בכך. לכן, תמיד מומלץ לבצע הלחמת ושזירת ריסים אצל קוסמטיקאית בעלת תעודת קורס הלחמת ריסים. כאשר אתן מיישמות הלחמת ריסים כמו שצריך העיניים שלכם נראות מדהימות.

איזה סוג של ריסים מלאכותיים עליי ליישם?

זאת השאלה הטובה הראשונה שאתן צריכות לשאול כל בוגרת קורס שזירת ריסים, מכיוון שישנם הרבה סוגים שונים של ריסים מלאכותיים לבחירה ולא בהכרח כל סוג ריסים מלאכותיים יחמיא לכן. את קבוצת הריסים המלאכותיים שמתאימים ליישום הלחמת ושזירת ריסים אפשר לחלק לכמה קטגוריות שונות ולכל אחד יתרונות וחסרונות משלהן:

  • ריסים מלאכותיים מחומרים טבעיים – ריסים מלאכותיים אלו מעובדים בחומרים טבעיים כמו משי. מבחינת היתרונות שלהם, ריסים מלאכותיים שעשויים מחומרים טבעיים נראים ומרגישים הרבה יותר טבעיים והם גם הרבה יותר עדינים למראה. אלה הם ריסים שהולכים לתת לכן שדרוג באורך ועובי של הריסים, אבל לא בצורה מוגזמת מדי. הלחמת ושזירת ריסים מחומרים טבעיים מתאימה מאוד ליום יום ולנשים עובדות.
  • ריסים סינטטיים מלאים – ריסים אלה הם כמובן ריסים מלאכותיים הרבה יותר עבים מהריסים הטבעיים, והם מעניקים לכן מראה ריסים עבה מאוד וארוך מאוד. למי שמחפשת מראה ריסים מאוד דומיננטי, לאירוע או לכל סיבה אחרת, אלו הריסים הכי מתאימים. מבחינת החסרונות של הריסים הסינטטיים, הם מאוד עבים ויכולים להכביד עליכן אם תשאירו אותם לאורך כל היום והרבה יותר קשה להלחים אותם. תמיד מומלץ לבקש ממקצוענית בעלת הכשרה של קורס הלחמת ריסים לבצע בשבילכם הלחמת ריסים סינטטיים.
  • ריסים בודדים – אלו הם סוג ריסים שבאים מחוברים בנפרד, ולא ברצועה שלמה של קו ריסים שלם. ריסים אלו מתאימים במיוחד לביצוע שזירה מאוד מדויקת על ידי בוגרת קורס שזירת ריסים ומעניקים סוג של איזון בין הריסים הטבעיים לריסים הסינטטיים. הריסים המלאכותיים הללו מצד אחד מעניקים עובי ואורך, אך פחות מכבידים על העיניים לאורך היום. הריסים הללו גם מאוד טובים להתאמה אישית, לנשים שיש להם בעיתיות בשינוי אורכים בריסים הטבעיים. בשורה התחתונה, אתן עדיין מקבלות את כל היתרונות של ריסים סינטטיים, אבל זה לוקח הרבה פחות מאמץ וסבל. ריסים אלו גם מצוינים לנשים שרוצות לבצע התאמה בין עיצוב הגבות שלהן לריסים, וזאת הסיבה שישנם הרבה קוסמטיקאיות שלומדות גם קורס הלחמת ריסים וגם לימודי עיצוב גבות (לימודי עיצוב גבות בצפון).

האם הדבק שמשתמשים בו להלחמת ושזירת ריסים משנה?

התשובה לכך היא חד משמעית כן! דבק טוב להלחמת ריסים עושה הבדל עצום, והוא יכול להיות הרבה פעמים ההבדל בין הלחמה מקצועית להלחמה לא איכותית. הרי אתן לא הולכות להיות מאוד שמחות עם ריסים מלאכותיים שכל הזמן נופלים?! חשוב להתייעץ עם בוגרת קורס הלחמת ריסים לגבי איזה דבק הכי מתאים לסוג הריסים ולמראה שאתן רוצות להשיג, וכמובן חשוב שתבדקו איזה דבק הכי מתאים לכן. חשוב לשים לב שאם יש לכן עיניים רגישות, וזה יוצר בעיות עם דבק ריסים מסוים, אז רוב הסיכויים שיש לכם רגישות ללטקס שנמצא בדבק. אל דאגה, אפשר למצוא דבק להלחמת ריסים נטול לטקס.

כמה זמן ריסים מלאכותיים יחזיקו מעמד?

 

כעיקרון ריסים מלאכותיים יכולים להחזיק עד חודשיים לכל היותר, ולרוב מומלץ לבצע תיקון הלחמה ושזירת ריסים לכל המאוחר אחת לחודש. יש ריסים מלאכותיים סינטטיים מאוד עבים שיכולים להחזיק לא יותר מיום, אך זה לרוב ריסים מיוחדים לאירוע או תצוגת אופנה. ההמלצה של כל המומחים להלחמת ושזירת ריסים היא לבקר קוסמטיקאית כל שלושה שבועות לתיקון והלחמה מחדש של הריסים המלאכותיים.