אצל רוב הנשים, ואפילו אצל חלק מהגברים, מניקור או פדיקור הם חלק מהשגרה של הטיפוח הכולל של הגוף. כולנו מודעים לכך שטיפוח הגוף הוא עניין מאוד בריא ומומלץ, וביצוע מניקור פדיקור הוא לא שונה. יש עוד הרבה נשים או גברים שלא מבצעים מניקור או פדיקור על בסיס שבועי או לפחות חודשי, וזה בגלל שהם כנראה לא מודעים ליתרונות של עשיית מניקור פדיקור על ידי קוסמטיקאית של לימודי מניקור פדיקור בצפון. אם אתם הייתם יודעים עד כמה מניקור פדיקור הוא טוב בשבילכם, כבר הייתם מזמינים תור אצל הקוסמטיקאית.

מניקור טוב מנקה ומעצב את הציפורניים ברגליים בעוד שפדיקור יטפל בציפורניים הבעייתיות של האצבעות ברגליים. מניקור פדיקור פועל לנקות עור מת מסביב לציפורניים, לטפל בבעיות רפואיות של הציפורן ולנקות ולעצב את הציפורניים כך שהידיים והרגליים יהיו מטופחות להפליא. בנוסף מראה מטופח יותר, לביצוע מניקור פדיקור יש עוד יתרונות רבים שאולי אתם לא מכירים.

פדיקור לבריאות רגליים

אנשים רבים סובלים מציפורן חודרנית ברגל, פטרת רגליים, שלפוחיות ברגליים ופצעים כואבים מסביב לציפורניים ברגליים. אלו מחלות או בעיות בריאותיות שיכולות לקרות לכל אחד, במיוחד לאנשים אשר נמצאים כל היום על הרגליים. הרבה אנשים לא מטפלים בבעיות הללו או הולכים ישר לרופא מקצועי כאשר המצב כל כך החמיר שאין ברירה אלא לקבל טיפול כירורגי. אבל במקום אפשר לדאוג לבצע מניקור פדיקור אחד לחודש בכדי לשמור על הרגליים במצב תקין ומטופח, שימנע הצטברות של פצעים וזיהומים. בחלק הפדיקור, הרגליים מקבלות טיפול אישי ומקיף באזור הציפורניים. גוזרים את הציפורניים, כך שלא תיווצר ציפורן חודרנית, מטפחים את האזור עם קרמים רפואיים, בכדי למנוע היווצרות זיהומים ומטפלים אישית בכל בעיה רפואית בכדי למנוע החמרה. מניקור פדיקור מאפשר לקבל בריאות טובה יותר ברגליים, כאשר חשוב שבמקרה של בעיות ברגליים להתייעץ עם קוסמטיקאית שקיבלה הכשרה של קורס מניקור פדיקור.

טיפוח עור בידיים וברגליים

העור באזור הידיים והרגליים חשוף לפגיעה ביום יום. הידיים שלנו חשופות יותר למגע של לכלוך וחשופות יותר להשפעות של מזג אוויר קר או חם. בנוסף, הרגליים שלנו נמצאות כל הזמן תחת לחץ כאשר אנחנו מסתובבים ביום יום והעור שלנו ברגליים יכול לסבול. כאשר מבצעים מניקור פדיקור מקבלים טיפוח לעור שיכול לרענן בצורה משמעותית את העור ולגרום לו להרגיש צעיר ונעים. אף אחד לא רוצה ידיים יבשות או עור יבש על כפות הרגליים ולכן חושב לבצע מניקור פדיקור לשמירה על טיפוח העור. אחד הנושאים הכי מרכזיים בכל קורס מניקור פדיקור הוא נושא לחות העור, שבו מלמדים שבמניקור ופדיקור לא רק מתרכזים בציפורניים אלא בכל אזור הידיים והרגליים. מניקור מקצועי כולל ניקיון יסודי של עור הידיים, כי חשוב גם לשמור על עור נקי בידיים לפני שמבצעים בניית ציפורניים, ולאחר העיצוב של הציפורניים מיישמים קרמים שונים שנועדו לקלף את העור היבש בידיים. פדיקור מקצועי מטפחים בעור בצורה מאוד פולשנית, שבה ממש מקלפים בחוזקה את העור בכפות הרגליים, לרבות בקרב גברים מבוגרים שסובלים מיובש כבד בכפות הרגליים. לאחר מכן ייושמו קרמים שונים להרגעה ולאלחוש אזורי כפות הרגליים שטופלו.

זרימת דם טובה יותר בידיים וברגליים

כחלק ממניקור ופדיקור מקצועי מקבלים גם עיסוי בידיים וברגליים. העיסוי הזה עוזר לזרימת הדם להגיע טוב יותר לרקמות של הידיים והרגליים ובכך תורם לעור ולאזורים מסביב לציפורניים להרגיש יותר רעננים. בנוסף, עיסוי בידיים וברגליים הוא פשוט נעים וכיף. ההרגשה הטובה של העיסוי וזרימת הדם לידיים ולרגליים מאוד מרגיעה ויכולה לשחרר לחצים.