בניית ציפורניים היא דרך מאוד פופולארית ושכיחה לשיפור או שדרוג מראה הציפורניים אצל נשים. יותר ויותר נשים פונות לפתרון בניית הציפורניים להשגת מראה מיוחד ויפה יותר של הציפורניים. בניית ציפורניים היא חלק מאוד גדול בתחום הטיפוח והיופי ולראייה לימודי בניית ציפורניים הם בין הקורסים החשובים ביותר בכל בית ספר לטיפוח היופי.

לביצוע בניית הציפורניים יש יתרונות רבים מהבחינה האסתטית, הציפורניים שומרות על מראה חזק ומסודר, מהבחינה הקוסמטית, הלק והעיצוב נשמר לאורך זמן רב יותר , ומהבחינה הפונקציונאלית, בניית ציפורניים יותר חזקה מהציפורן עצמה. אם מבצעים בניית ציפורניים על ידי בעלת מקצוע שהשלימה קורס בניית ציפורניים בצפון, אתם בהחלט לא תתחרטו על הבחירה שלכם לבצע בניית ציפורניים.

למי בניית ציפורניים מתאימה ?

בניית ציפורניים מתאימה לכל הנשים מכל הגילאים, מנערות צעירות ועד לנשים מבוגרות.  בניית ציפורניים יכולה להתבצע עבור אירוע מיוחד או להתבצע עבור היום יום או להתבצע בכדי לקבל מראה ציפורניים טבעי אך ארוך וחזק יותר, הכול שאלה של איזה מטרה ועיצוב מעוניינים בו. אין הבדל בין נשים מבחינת בניית ציפורניים ואין הבדל בין סוגי ציפורניים. עם זאת, ישנם מקרים בהם אם יש בעיה רפואית בציפורן, כגון: פטריה, אקזמה, אלרגיה, פסוריאזיס וכו', אז אולי יהיה מומלץ לא לבצע בניית ציפורניים. במקרים כאלו רצוי להתייעץ עם בוגר לימודי בניית ציפורניים.

שיטות בניית ציפורניים

השיטות המקובלות של בניית ציפורניים השתנו והשתכללו עם הזמן ובכלל תחום לימודי בניית ציפורניים ממשיך להתחדש ולחקור שיטות בניית ציפורניים חדשות. אך כיום ישנם כמה שיטות בניית ציפורניים שמלמדים בכל קורס בניית ציפורניים בצפון ובשאר רחבי הארץ.

בניית ציפורניים באקריל – שיטת בניית ציפורניים באקריל מתבצעת בשילוב של נוזל ואבקה של חומר האקריל, צבע בעל יכולת התייבשות מהירה שלאחר שהוא מתייבש הוא הופך לעמיד במים. בניית ציפורניים בחומר האקריל היא כיום השיטה השכיחה והוותיקה ביותר לביצוע בניית ציפורניים. הטכניקה של בניית ציפורניים באקריל מצריכה למרוח על הציפורן חומר מקשר שעליו מורחים, עם מכחול, את האקריל בצבע הנבחר. לאחר שהאקריל מתייבש מקבלים ציפורניים חזקות ויפות. בנוסף אפשר להוסיף אבקת אקריל על הנוזל אקריל בכדי להשיג דוגמאות ודפוסים או בכדי לעבות עוד יותר את עובי הציפורן. ניתן להשתמש בצבע אקריל לבדו ונתן להשתמש בנוזל ואבקה ביחד. מילוי ציפורניים באקריל צריך להיות מבצוע על ידי בוגרת קורס בניית ציפורניים בצפון או בוגרת לימודי בניית ציפורניים, כל אחת לשלושה שבועות עד חודש.

בניית ציפורניים בג'ל – טכניקת הג'ל היא השיטה הפופולארית השנייה לבניית ציפורניים והיא תופסת תומכים רבים בשנים האחרונות, זאת מכיוון שביצוע בניית ציפורניים בג'ל מפיגה פחות ריח מאקריל. טכניקה זו נעשית על ידי מריחה של ג'ל, 2-3 שכבות, עם מכחול, כאשר בין שכבה לשכבה מייבשים את הג'ל במנורת אור אולטרה סגולה (UV). בניית ציפורניים באמצעות ג'ל יוצרת מראה טבעי וגמיש יותר מהאקריל, אך הציפורן שבירה יותר. גם שיטה זו מומלץ להיות מבוצעת על ידי מקצוענית בוגרת לימודי בניית ציפורניים אחת לכל שלושה שבועות.

בניית ציפורניים בטבילה – שיטת בניית ציפורניים בטבילה מתבצעת כאשר מורחים דבק על הציפורניים וטובלים אותם באבקת אקריל מספר פעמים. לאחר מכן מתיזים ספריי מייבש על מנת לייבש לחלוטין את הבנייה. זו השיטה הפחות שכיחה מבין השלושה אך גם היא יכולה להתאים להרבה מקרים.

מומלץ לא לבצע בניית ציפורניים בצורה עצמאית אלא ללכת לבעלת מקצוע שסיימה לימודי בניית ציפורניים. כפי שראינו שיטות בניית ציפורניים הם עניין מסובך וחשוב שיבוצע לפני כל בניית ציפורניים הכנה של הציפורניים היות וביצוע בניית ציפורניים לא נכונה יכולה לגרון לנזק לציפורניים. כמו כן, חשוב שגם מילוי מחדש או הורדה של בניית ציפורניים תבוצע על ידי בעלי מקצוע ,בוגרי לימודי בניית ציפורניים או בוגרי קורס בניית ציפורניים בצפון, בכדי להבטיח טיפול נאות.