איפור קבוע הוא איפור קוסמטי המשתמש בטכניקות מיוחדות המשמשות להשגת מראה קוסמטי קבוע, לטווח ארוך. הטכניקות נלמדות דרך קורס איפור קבוע בצפון ומבוצעים באמצעות מכשירים שונים. זה כולל מכונות מסורתיות שמזכירות את מלאכת הקעקוע ומכונות ייעודיות מתוחכמות יותר.

 מי משתמש באיפור קבוע ?

איפור קבוע מתאים לאנשים בעלי פיגמנטים בעור הנזקקים לשיפור רך בעור, להשגת מראה טבעי יותר. איפור זה מתאים גם לאנשים אשר לא יכולים להשתמש במוצרי קוסמטיקה בשל אלרגיות ורגישויות בעור. איפור קבוע מתאים גם אנשים פעילים שרוצים להיראות הכי טובה שלהם במהלך פעילויות ספורט כגון שחייה, הליכה, רכיבה על אופניים, טניס, אירובי. אנשים אשר זקוקים ליישום קבוע של איפור משלל סיבות שונות, יכולים לקבל פתרון תואם, כל עוד האיפור מתבצע על ידי אדם מוסמך אשר השלים קורס איפור קבוע. הליכים קוסמטיים קבועים יכולים להיות מאוד עדינים או דרמטיים, תלוי מה אתם מחפשים. אפשרויות כוללות: גבות קבועות, צבע שפתיים, הסוואת צלקת, חיקוי שיער, טיפול פיגמנט עור ועוד.

האם איפור קבוע הוא באמת קבוע ?

איפור קבוע נחשב קבוע מכיוון שהאיפור מקועקע לחלק העליון של שכבת הדרמיס (השכבה העליונה של העור) ולא ניתן להוריד אותו כמו איפור רגיל. עם זאת, כמו בכל קעקוע או השלמת פיגמנט עור, נוצר דהייה הדורש תחזוקה תקופתית, בין אם זה צביעה מחדש או ביצוע שיפורים אחרים כתוצאה מהזדקנות. בנוסף, בעוד שהרעיון של איפור קבוע, ללא כל שינוי, אולי נראה כמו רעיון טוב להרבה אנשים, חשוב להבין שיכול להיות והצרכים והרצונות שלכם ישתנו ולכן טוב לדעת שניתן לבצע שינויים. גם אם יש לכם כבר איפור קבוע אתם יכולים להתייעץ עם בוגרת קורס איפור קבוע בצפון בכדי להעריך מה ניתן לשנות ולשפר.

למרות שההליך נחשב קבוע, יש גמישות בשינוי צבע וצורה במידה מסוימת, בהתאם למומחיות של המבצע. גם מבחינת הצבעים תמיד ניתן לרכך בתהליך הריפוי. זה לוקח זמן להסתגל למראה חדש (לעתים קרובות נדרשים לבצע שינויים והתאמות לאיפור). בכלל היום בכל קורס איפור קבוע בצפון מתרכזים המון בחלק ההתאמות והשינויים הקלים, בתוך ההבנה שאיפור קבוע צריך להיות מושלם.

האם איפור קבוע כואב ?

יש טכניקות שיכולות לגרום לאי נוחות. זה משתנה מאדם לאדם ובהתאם לטיפול בבעיה הנדרשת. עם זאת, יש הרבה שיטות חדשות שמסייעת בהתמודדות עם האי נוחות כגון הרדמה מקומית. אם האיפור הקבוע נעשה על ידי בעלת מקצוע בוגרת קורס איפור קבוע אז הסיכויים שהתהליך יהיה כואב בצורה משמעותית פוחת. חשוב להבין שמיליוני אנשים בעולם הפכו את האיפור הקבוע להליך נורמאלי ביותר.

האם זה בטוח?

תחום איפוק קבוע הוא תחום מאוד בטוח. יש הנחיות שעל פיהם יש לעבוד מבחינת סטרילית ויכולות עבודה. כל בוגרת קורס איפור קבוע עוברת הכשרה מלאה על בטיחות במהלך ביצוע איפור קבוע.

חשוב לבצע איפור קבוע אצל בעלת מקצוע

איפור קבוע חייב להיות מבצוע על ידי אדם מיומן שעבר הכשרה מעמיקה של בקורס או לימודים מתאימים. מומלץ תמיד לברר על הניסיון של בעלת המקצוע. אל תתביישו לשאול היכן היא השלימה את קורס האיפור הקבוע והאם עשתה השלמות בבתי ספר לאיפור וטיפוח. בכלל בתחום האיפור, תמיד עדיף לשכור אדם מקצועי, כמו שלא תבצעו מניקור אצל מישהי שלא עברה קורס מניקור פדיקור, אין לעשות איפור קבוע אצל בעלת מקצוע שלא הוסמכה כראוי.