כל קורס מניקור פדיקור מלמד גם על ביצוע מניקור וגם על ביצוע פדיקור בצורה שווה. חשוב שאיכות הביצוע של המניקור והפדיקור יהיו באיכות גבוהה ולכן לוקחים זמן בכל קורס מניקור פדיקור בכדי להתעמק בכל מלאכת עבודה בנפרד. בכדי לעשות מניקור בצורה הנכונה ביותר, חשוב לדעת הכול על אומנות המניקור.

מה זה מניקור ?

מניקור הוא טיפול יופי קוסמטי לציפורניים בידיים שמבוצע על ידי בוגרת לימודי מניקור פדיקור בצפון, בבית הלקוח או בסלון ציפורניים. המילה "מניקור" מגיעה מהשימוש בצרפתית "טיפול בידיים", אשר המקור שלו בכלל מלטינית. אומנות המניקור החלה בצרפת של המאה ה-18 ומשם התפתחה לכל העולם. מניקור צרפתי הוא בעצם המניקור הבסיסי והשכיח של היום.

מניקור יכול להיות מורכב מחלק ניקוי ואסתטיקה הכולל: ניקוי של הציפורן, עיצוב של הציפורן על ידי מספריים וצבת, היפטרות מרקמות מתות ועיסוי של היד בקרם לחות. מניקור גם יכול לכלול חלק של עיצוב הציפורניים בידיים כגון: השמת לק, בניית ציפורניים, עיצוב על הציפורניים בעזרת מדבקות ועוד. חשוב להפריד בין מניקור, שזה טיפול לציפורניים בידיים, לבין פדיקור, שזה טיפול של הציפורניים ברגליים.

איזה כלים זקוקים בכדי לבצע מניקור ?

כל קורס מניקור ופדיקור משתמש בכלים הבאים ללימוד וביצוע מניקור: קערת מים חמים, קוצץ ציפורניים, מספריים קטנות לציפורניים, דחפן/פרסת מקל ציפורן (לעתים קרובות עשוי ממתכת או עץ תפוז), פצירה, מברשת, אורנג' סטיק, שולחן מניקור או שולחן עבודה מתאים, אצבעון גומי, מסיר לק או מגבונים להסרת לק, קרם ידיים, מגבות, כדורי צמר גפן ועוד.

מניקור מתאים גם לגברים

כולם יודעים שמניקור מתאים לנשים אבל הוא גם מתאים לגברים. היום הרבה יותר שכיח לראות גברים שעושים מניקור, ממגוון סיבות. בכלל לא צריך לתת לסטיגמה של מניקור להרוס אותו עבור גברים. במשך אלפי שנים גברים עשו ועושים מניקור. מניקור הוא תמיד דרך טובה להראות לגוף שלך שאכפת לך.

למה בכלל צריכים מניקור ?

  • אסתטיקה – הסיבה המרכזית שבגללה נשים, וגם חלק מהגברים, עושים מניקור זה מהטעם האסתטי. ידיים שעברו מניקור הן ידיים נקיות ובריאות יותר. מראה ידיים נקי ומצוחצח זה חלק מאוד גדול ברושם הראשוני כאשר פוגשים אדם אחר. כמו שנשים מתאפרות וגברים מסדרים את השיער, ככה גם אזור הציפורניים בידיים חשוב מאוד. ציפורניים מתוחזקות ויפות אומרות הרבה על האדם.
  • בריאות הידיים – כל אחד צריך לתחזק את הציפורניים בידיים, וככל שעושים זאת בצורה מקצועית יותר, על ידי בוגרת קורס מניקור פדיקור למשל, הידיים בריאות הרבה יותר. מניקור מקטין את הסיכויים לקבל פטרת בציפורן או לסבול מיובש רב בידיים. לנשים או גברים אשר עובדים בעבודות שבהם הידיים חשופות למזהמים חשוב לעשות מניקור מבחינה רפואית.
  • מונע כסיסת ציפורניים – כסיסת ציפורניים זה הרגל מגונה שהרבה נשים וגברים סובלים ממנו. ביצוע מניקור אחד לכמה שבועות אצל בעלת מקצוע שהשלימה לימודי מניקור פדיקור בצפון, עוזר להפסיק את ההרגל הזה, כי למי שיש ציפורניים מתוחזקות יעשה זאת פחות.
  • מהווה בסיס חזק לבניית ציפורניים – אם אתן מעוניינות לבצע בניית ציפורניים כלשהי אז עדיף לבצע מניקור לפני. זה נותן בסיס בריא ונקי יותר לתהליך בניית הציפורניים. היום כבר בכל קורס בניית ציפורניים בצפון מלמדים שחשוב לבצע מניקור לפני שמתחילים לעשות בניית ציפורניים כלשהי.

מניקור היא הדרך הטובה ביותר להעניק בריאות, אסתטיקה ויופי לציפורניים בידיים. מומלץ לא לבצע מניקור בעצמכם אלא שהמניקור יתבצע בסלון יופי מקצועי או על ידי בוגרת קורס מניקור פדיקור.