בתחום לימוד האיפור, טרנדים ומגמות נוטים להשפיע רבות על הסילבוס הנלמד בכל קורס איפור בצפון ובכל סדנת איפור במרכז ובדרום.

במהלך השנים האחרונות מאוד קל להבחין בטרנד חדש שבו יותר ויותר נשים מנסות להשיג שפתיים מלאות יותר. שרבוב השפתיים ויצירת מראה תפוח הפך להיות די אופנתי גם בקרב סלבריטאים בהוליווד, כמו אנג'לינה ג'ולי למשל.

ישנם מספר רב של מוצרי איפור שמטרתם להעניק לך שפתיים מלאות יותר.

ישנם את מוצרי האיפור המשיגים זאת על ידי כך שהחומר שנמצא בהם מעודד את ההתרחבות של הרקמות שמתחת לעור השפתיים ומסייע להם לווסת את זרימת דם בצורה יעילה יותר, מה שמספק אדמומיות טבעית ויוצר מראה נפוח ומלא יותר. כלומר, אותם מוצרי איפור עובדים על מנת לספק לך מראה שפתיים נפוח ועסיסי באופן טבעי. מוצרים אלה נמכרים במחיר סביר ואינם גורמים ליובש בשפתיים, למרות שזה גורם לאי נוחות מסוימת עם היישום ראשון, אך אי נוחות זו היא דבר טבעי שבעצם מצביע על כך שהמרכיבים של מוצר זה למעשה החלו לעבוד.

אם אתן לא מעוניינות להשתמש בחומרי איפור שמגבירים את זרימת הדם בשפתיים, או לחילופין, אותם מוצרים גורמים לכן לאי נוחות כמו למשל צריבה, אפשר להשתמש בתכשירי פילינג לשפתיים המספקים את אותן תוצאות ללא תופעות לוואי. היישום שלהם פחות נוח מכיוון שעליכן להשתמש במוצר זה על ידי שפשוף על השפתיים שלכן בתנועה מעגלית, ולאחר מכן לנגב בקלות את העודף במגבת, להשתמש בעיפרון שפתיים בכדי לצייר את הגבולות ולעשות את זה יותר בולט, ובסוף להשתמש בצבע התואם את גוון השפתיים שלכן.

סוג מוצר איפור נוסף שמעניק מראה מלא יותר הוא סוג "שפתון הארס", סוג שפתון הקיים בשוק במשך שנים ויש לו דרגות שונות של עוצמה וצבעים. השפתון מעניק מראה חזק לשפתיים שיוצר מראה מלא יותר. היתרון של סוג איפור זה הוא שהוא מאוד קל ליישום, בדומה ליישום כל שפתון אחר. עם זאת, יש צורך להחיל מחדש את השפתון הזה מספר פעמים לאורך היום כדי לשמור על תוצאות חיוביות, ישנם נשים אשר התלוננו על יובש שפתיים לעתים קרובות בגלל הצורך לבצע יישום של השפתון כמה פעמים במהלך היום.

עוד טכניקה שמשיגה שפתיים מלאות הם על ידי הכנסת שתלים לשפתיים. ניתוח זה מגדיל את הרקמות כדי לתת מראה מלא לשפות באופן קבוע יותר. לרוב משתמשים במילוי ושתלי סיליקון כדי לקבל שרבוב שפתיים באופן טבעי. חשוב לציין שהשתלים עובדים באופן זמני יחסית ויש לחדש את המילוי כל ארבעה עד שישה חודשים על ידי מנתח פלסטי מוסמך. ניתוח כזה, כמו כל ניתוח, יכול לגרום לתופעות לוואי כגון רגישות בשפתיים ושינוי קו הלסת, לכן חשוב להתייעץ ולבצע את הניתוח אצל רופא מקצועי.

הקפידו לשמור על השפתיים שלכם

זוהי עובדה שככל שמתבגרים השפות שלנו נוטות לאבד את צבעם ולקבל מראה דק יותר. אז נכון שאי אפשר לעצור את תהליך ההזדקנות, אבל, ישנם מספר טיפים שניתן לבצע על מנת לשמור על שפתיים צעירות ומלאות יותר:

1. הישמרו מהשמש – היו חכמות בשמש. השמש גורמת לקמטים ופוגעת ברקמות העור שבשפתיים. ככל שאנו מתבגרים, הפה שלנו מאבד את הנפח, מה שמוביל לדילול של השפה. חשיפה לשמש מזרזת את התהליך הזה.

2. רכשו שפתון עם – SPFשפתון שיש לו את חומר ה-SPF מגן מפני סרטן העור, כתמים חומים ומגן במפני קרני השמש. אתן גם יכולות להשתמש בקרם הגנה סביב השפתיים כדי לעזור להאט את יצירת הקמטים מסביב לשפה.

3. שתו הרבה – חשוב לשמור על לחות מבפנים ומבחוץ. שתייה מרובה זוהי הדרך הקלה ביותר כדי להעניק לעור לחות טבעית. ובכללי זה תמיד טוב לשתות הרבה מים. אם אתן לא אוהבות לשתות מים רגילים, אפשר לשתות מים מינראליים בטעמים.

שפה מלאה הן סימן לנעורים והן גם סופר מפתות. לנשים רבות אין שפתיים מלאות ולנשים שכן מתחילות לאבד את הנפח הזה עם השנים, בעקבות תהליך ההזדקנות והחשיפה לשמש. אך אל דאגה, תחום האיפור מציע מגוון אפשרויות להשגת מראה של שפתיים מלאות, ביחד עם שמירה על השפתיים ביום יום. אם אתן רוצות ללמוד עוד על מראה השפתיים המלאות מומלץ לפנות למסלול למידת איפור כמו קורס איפור בצפון או סדנאות איפור שפתיים שנערכות ברחבי הארץ.