סטודנטים של לימודי מניקור פדיקור בצפון לומדים הכול על טיפול מניקור פדיקור, כולל סכנות הזיהומים במהלך הטיפול. הנה מספר דברים שחשוב שתדעו על זיהומים ממניקור ופדיקור.

טיפול מניקור פדיקור הוא אחד הטיפולים הכי פופולאריים בתחום הטיפוח והיופי לצד עיצוב תסרוקות. אף אישה לא מזניחה את הציפורניים שלה, בין אם הולכת לקוסמטיקאית מקצועית שעברה הכשרה של לימודי מניקור פדיקור בצפון או בין אם היא עושה מניקור ופדיקור עצמאית בבית.
לעשות מניקור ופדיקור יכול להיות מאוד מרגיע, במיוחד כאשר אנו מקבלות טיפוח לכפות הרגליים או יישום של לק על ציפורניי הידיים, אך טיפול רפואי שכזה הוא הרבה יותר מטיפול שטחי לידיים ולרגליים.
יש תורה שלמה מאחורי מניקור פדיקור, ולא סתם יש קוסמטיקאיות שפונות להשלים לימודי מניקור פדיקור בצפון.
יש מספר דברים שכנראה אתן לא יודעות לגבי טיפול מניקור פדיקור שחשוב שתדעו לגבי זיהומים.

אמבטיית סבון לרגליים לא מחסלת את כל החיידקים

הרבה נשים חושבות שטבילת הרגליים לאמבטיית מים וסבון יחטאו את הרגליים שלהן לפני טיפול פדיקור במידה ויש להם ציפורן חודרנית, פטרת או חתך מסוים בציפורניים. זה מיתוס שגוי ולא נכון בכלל, אמבטיית סבון לא תעניק לכם שום חיטוי אמיתי. זה טוב בכדי לנקות את הרגליים ולרכך את הציפורניים, אך לא יותר מכך.
מים חמים וסבון יהרגו אולי חלק מהחיידקים, אך בהחלט לא את כולם. בכדי לחטא את הרגליים לפני פדיקור יש לטבול אותם במים רותחים, וזה לא ניתן כי נקבל כוויה. לא ניתן לחטא את הרגליים לגמרי.
כל מה שאפשר לעשות זה לשמור על סביבה נקייה וסטרילית ככל הניתן במהלך טיפול מניקור פדיקור ולעבוד כמו שצריך. אם יש לכם בעיה קשה ברגליים, עדיף לעשות פדיקור אצל קוסמטיקאית מומחית של לימודי מניקור פדיקור במכון מקצועי.

זה מסוכן להוריד יבלות בעזרת חיתוך

יבלות על הרגליים או מתחת לציפורניים בידיים הם נוראיות, הן לא נראות טוב קוסמטית ויכולות להוות גורם של אי נוחות. עם זאת, עדיין חשוב לבחון אותם לפני שמנסים להורידם בצורה פולשנית כי הרבה פעמים חיתוך היבלת רק גורם לזיהומים נוספים.
בכל קורס מניקור פדיקור בצפון ממליצים לסטודנטים לנסות ולהסיר יבלת קודם כל בעזרת פילינג עם חומרים נגד יבלת. החומרים הללו מייבשים את היבלת ונותנים לה ליפול לבד. רק במידה והחומרים הללו לא עזרו אז ניתן לנסות ולהוריד את היבלת בעזרת להב.
גם פה חשוב לעשות זאת אצל קוסמטיקאית במכון סטרילי. יבלות גדולות במיוחד ידרשו אולי התערבות כירורגית של רופא.
לאחר שהיבלת הוסרה, חשוב לשמור על המקום נקי וחבוש למשך כמה ימים בכדי שהיבלת לא תחזור ושלא יתפתח זיהום מהעור החשוף.

לא כל חומרי הטיפוח למניקור ופדיקור בטוחים לשימוש

בתחום המניקור והפדיקור יש הרבה חברות קוסמטיקה אשר מציעות מגוון רחב של חומרי טיפוח לשימוש במהלך הטיפוח, החל מכלי המניקור והפדיקור הכי בסיסיים ועד ללקים שונים ומשונים.
כל קוסמטיקאית שסיימה לימודי מניקור פדיקור בצפון כבר מכירה את הבלוף של הרבה חברות קוסמטיקה. התחום עצמו לא מבוקר כמו שאנו היינו רוצות לחשוב, ויכול להיות שהיום אתן משתמשות במוצרים שאינם בטוחים לשימוש.
חשוב שתעשו סקר קטן באינטרנט שלפני שאתן רוכשות מוצר טיפוח כלשהו לידיים ולרגליים, כי יכול מאוד להיות שהוא מכיל חומרים לא בריאותיים. היצמדו למוצרים של חברות קוסמטיקה וותיקות שהמוצרים שלהם עוברים פיקוח כאן בישראל.

טיפול פדיקור לא מומלץ אחרי גילוח הרגליים

הרבה נשים אוהבות לבצע בעצמן פדיקור באותו יום שהם מגלחות את הרגליים בבית או ללכת למכון יופי לגילוח רגליים ופדיקור.
אבל זה לא בהכרח חכם לעשות, כי כאשר אתן מגלחות את הרגליים העור שלכם נוטה יותר לזיהומים. נקבוביות השיער נפתחות אחרי הגילוח ומהוות שטח שזיהום מהציפורניים יכול להגיע במגע, מה שייצור פריחה באזור הרגליים.