תעשיית הקוסמטיקה בישראל היא תעשיה שמרוויחה מאות מיליוני שקלים בשנה. אז נכון שהרבה מהעסקים המרוויחים הללו הם תאגידים גדולים של מכירת מוצרי קוסמטיקה אך ישנם גם הרבה עסקים עצמאים בתחום הקוסמטיקה באזור הצפון המנוהלים על ידי בוגרי קורס איפור בצפון.

הקמת עסק קוסמטיקה עצמאי הוא לא עניין פשוט אך הוא ניתן להשגה עם המון התמדה ומוטיבציה.

השלב הראשון, השלב הבסיסי ביותר, הוא קבלת השכלה מקצועית בתחום האיפור, הטיפוח והקוסמטיקה. אי אפשר להקים ולנהל עסק מבלי השכלה מקצועית בתחום האיפור. אתה תצטרכי להעניק שירותי קוסמטיקה ללקוחות, תצטרכי לדעת בצורה מקצועית מידע על המוצרים שאת מוכרת ותצטרכי לדעת לנהל את מצבת העובדים שלך בצורה מקצועית וגם ניהולית. לכן, דבר ראשון הירשמו לקרוס איפור בצפון והשלימו אותו. במהלך קורס האיפור תלמדו על כל האספקטים של הקוסמטיקה, תתמקצעו בתחומים שונים, תגלו איזה נישה בתחום הקוסמטיקה מתאים יותר לכם והכי חשוב תצברו את כל הידע המקצועי הנדרש בכדי לנהל בצורה מקצועית את עסק הקוסמטיקה שלכם.

השלב השני, לאחר שהשלמת קורס איפור בצפון, הוא לבצע הערכה מקצועית לגבי הקמת העסק. האם הכיוון הוא פתיחת מכון לקוסמטיקה, עבודה בתור קוסמטיקאית עצמאית בבית הלקוח, עבודה בתור פרילנסרית לחברות בתחום התקשורת ובידור או בתור משווק מוצרי קוסמטיקה. לכל כיוון כזה יש יתרונות וחסרונות, הכנסות ועלויות שונים, מערך פעילות שונה ועוד. לכן חשוב להכין תכנית עסקית מפורטת להקמת העסק שתעבור על רמת הביקוש בשוק לסוג העסק, הערכה של עלויות הקמת העסק, תחזית פיננסית לשנים הראשונות של העסק ובדיקת כדאיות הקמה של העסק. חשוב להבין שתחום הקוסמטיקה הוא תחום רחב ויש לך הרבה אפשרויות. לכן צריך לקחת החלטה על סוג העסק ולהיות ממוקד. למשל, במידה ואת רוצה להקים מכון קוסמטיקה, ההשקעה הראשונית תהיה גבוהה יותר משאר האפשרויות. יהיה צריך למצוא מקום ולשפץ, לקנות ציוד מקצועי ולהעסיק עוד עובדת. זאת לעומת, לבחור להיות מאפרת וקוסמטיקאית בבית הלקוח שבוא צריך רק השקעה קטנה ברכישת תיק קוסמטיקה מקצועי ועוד כמה חומרים לשימוש.

השלב השלישי הוא, השגת מימון. להשיג מימון לפתיחת עסק הוא בעיה שנתקלים בה המון יזמים ויזמות, לא רק בתחום הקוסמטיקה אלא בכל תחומי המשק הישראלי. לרוב אין ליזמים את הכסף לממן את כלל עלויות ההקמה והתפעול הראשוניים, במיוחד שאנו מדברים על סוגי עסקים בעלי השקעה ראשונית גבוהה כמו מכון לקוסמטיקה, מספרה, חנות לשיווק מוצרי קוסמטיקה וכו'. בגלל שלרוב אין ליזמים את ההון העצמי הדרוש, חשוב להיות מיודעים לגבי כלל אפשרויות גיוס המימון הראשוני הקיימים בשוק ולבצע הערכה נכונה של יכולת החזר הלוואה ותנאי הלוואות. גיוס הלוואה בערבות מדינה להקמת עסק או גיוס אשראי בהלוואה מסחרית להקמת עסק, יש לקחת בחשבון את כלל האפשרויות.

לסיכום, הדרך שלך להקמת עסק עצמאי בתחום הקוסמטיקה מתחיל דבר ראשון בצבירת השכלה מקצועית בקורס איפור. חשוב לבחור מקום מקצועי ונכון שיעניק לך את כל הכלים המקצועיים שאת צריכה בכדי לפעול בכל כיוון בתחום הקוסמטיקה. לאחר השלמת הקורס יש לחשוב טוב על מהות העסק ולבצע בחינה של השוק והפוטנציאל העסקי , במקביל ליכולות האישיות והכספיות שלך. הקמת העסק שלך תלוי בך ומתחיל מצעד קטן ברישום לקורס איפור בצפון והשלמתו.