איפור קבוע הוא תהליך שבו מיישמים שינוי בפיגמנטים של העור, לקבלת מראה דמוי איפור בשכבת העור הראשונה שנשמר לאורך זמן. מילוי קבוע לשפתיים, הגדרת גבות קבועה, איפור קבוע בשיטת השערה לגבר הן רק חלק מהפתרונות שמעניק תחום האיפור הקבוע. בכל קורס איפור קבוע בצפון מכשירים את המתלמדות על איפור קבוע וגם על תהליך החלמה אחרי איפור קבוע, ולכן, בצפון ישנם יותר מכוני איפור קבוע שגם מבצעים מעקב אחר החלמה.

בגלל שרוב מכוני הקוסמטיקה המבצעים איפור קבוע וגם החלמה אחרי איפור קבוע ברמה גבוהה נמצאים בצפון, תמיד מומלץ לבצע את הליך האיפור הקבוע באזור הצפון. נוסיף על כך שרמת ההשכלה שמקבלים דרך קורס איפור קבוע באזור צפון נחשבת לגבוהה ביותר, ומקבלים שירות מקצועי יותר במכוני הקוסמטיקה בצפון שמבצעים איפור קבוע.

במידה ואתם מבצעים הליך של איפור קבוע באזור אחר מהצפון, מומלץ שתדעו קצת על דרכי ההחלמה הנכונים לאחר שעוברים יישום של איפור קבוע. ההשפעות של איפור קבוע יכולות לפעמים להיות לא נוחות, במיוחד אם מי שמבצע את האיפור הקבוע אינו בעל השכלה של קורס איפור קבוע בצפון, ולכן כמו החלמה לאחר פדיקור רפואי הטיפול במהלך ההחלמה הוא כל כך חשוב.

שימוש בחבילות קירור רפואיות לנפיחות והקלה על העור

הוראות טיפול במהלך החלמה מהליך איפור קבוע הם רבות ומותאמות לכל סוג יישום איפור קבוע מסוים. בכללי חבילות קירור רפואיות, שניתן לרכוש בבתי מרקחת, נמצאו כאפקטיביות בהפחתת נפיחות לאחר איפור קבוע והן גם עוזרות מאוד להקלה על תחושת אי נוחות בעור. מומלץ לא להניח קרח או שקיות קפואות מהמקפיא ישירות על העור אלא להשתמש בחבילות קירור רפואיות, מכיוון שחבילות הקירור הללו שומרות על טמפרטורה נמוכה מספיק בכדי להעניק הקלה ובמקביל אינן בטמפרטורה שתייצר פגיעה בשכבת הדרמיס (שכבת העור הראשונה) הרגישה. איפור קבוע הוא שינוי פיגמנטים ברמת הדרמיס ולכן חשוב בתהליך החלמה אחרי איפור קבוע לא להזיק עוד יותר לשכבה זו.

כעיקרון חשוב לציין, שאם ניתן להימנע משימוש בקירור העור לגמרי זה עדיף, מומלץ תמיד לתת לגוף לעשות את שלו ולהתרפא. עוד בזאת, אם במידה וישנה החרפה לאחר שימוש בחבילות קירור, יש להפסיק את הטיפול בהן מיידית ולפנות לרופא המטפל או לקוסמטיקאית בעלת הכשרה של קורס איפור קבוע. שימוש לא ראוי או שימוש יתר של חבילות קירור רפואיות על עור רגיש עלול לגרום לסיבוכים שונים בעור כגון:  התכווצות של כלי דם, הקטנת זרימת הדם לאזור ויצירת היפו-תרמיה שמעלה את הסיכון לזיהום.

משחות החלמה מותאמות לתהליך האיפור הקבוע

במקרים רבים לאחר השלמת טיפול איפור קבוע תקבלו מהמטפלת משחות לשימוש בזמן ההחלמה. הידע על המשחות האפשרויות להקלה וטיפול במהלך ההחלמה כמובן מועבר בכל קורס איפור קבוע בצפון, וחשוב למרוח את המשחות הללו על פי הוראות המטפלת והיצרן. לכל סוג איפור קבוע יש את המשחות המתאימות לו, וקיים לרוב שוני בין המשחות מכיוון שמדובר על חלקי עור שונים. למשל, לא תינתן אותה משחה להחלמה אחרי מילוי קבוע של הגבות כמו המשחה שתינתן לאחר מילוי קבוע של השפתיים.

מבחינת סיבוכים ותופעות לוואי עקב יישום משחה, חשוב קודם כל ליידע את המטפלת אם אתן סובלות מאלרגיה לחומרים מסוימים או האם ישנן משחות שגרמו לכן בעבר לתופעות לוואי מסוכנות. נוסף על כך, חשוב להפסיק את השימוש במשחה מסוימות עם החשד הראשון לתגובה אלרגית או זיהום ולפנות להתייעצות עם המטפלת. גירוד מתמיד ואינטנסיבי, הפרשה צהובה, כאב צריבה חם, גושים, בליטות, ושלפוחיות הם לא תגובות נורמליות משימוש במשחות החלמה ויש לשים לב לתופעות לוואי כאלו.