לעתים קרובות מדי הרגליים שלנו הן החלק המוזנח ביותר של הגוף מבחינת טיפוח ויופי. אנו שומעים בנושא הטיפוח והיופי על החשיבות של איפור, עיצוב שיער ואפילו הצורך במניקור, אך הרבה פחות על הטיפוח והשמירה על כפות הרגליים.

אך לא סתם יש לימודי מניקור פדיקור בצפון וסדנאות פדיקור רפואי בכל הארץ, כי נושא טיפוח הציפורניים בבהונות הוא נושא חשוב ביותר.

הרי חשבו על זה, הרגליים וכפות הרגליים הם כנראה החלק בגוף שיש עליהם הכי הרבה לחץ. הרגליים יושבות רוב היום בתוך נעליים, ובמקרה של נשים רבות בתוך נעלי עקב לא נוחות, בזמן שהם נושאות אותנו מנקודת א' לנקודה ב'. כל הלחץ הזה על הרגליים יכול להוביל לבעיות של שלפוחיות, שפשופים ומקרים יותר קשים של ציפורן חודרנית. בגלל ההזנחה הזאת ברגליים צריך לפעמים לבצע במקרים קשים פדיקור רפואי, בכדי לטפל בבעיות כמו ציפורן חודרנית או פטרת רגליים. מתי הייתה הפעם האחרונה שאתם ביצעם פדיקור והענקתם טיפוח לרגליים שלכם?

ההבדל בין פדיקור רפואי לעומת פדיקור יופי מסורתי

חשוב להבין את ההבדל בין פדיקור רפואי לבין פדיקור יופי רגיל. נתחיל מכך שפדיקור יופי הוא הרבה פחות מסובך ובא לתת מענה של טיפוח כללי בלבד, לעומת זאת, פדיקור רפואי עושה גם את זה אך המטרה המרכזית שלו היא לטפל ישירות בבעיה ספציפית נקודתית וחריפה כגון: ציפורן חודרנית, שלפוחיות, עור פגום ויבש או פטרת באזור מסוים בציפורניים בבהונות. עוד נציין, שפדיקור רפואי מצריך הכשרה גבוהה יותר ולא כל בוגרת קורס מניקור פדיקור יכולה לבצע פדיקור רפואי מקצועי ברמה גבוהה. אם אתם מתמודדים עם בעיה רפואית חריפה ברגליים חשוב ללכת למומחה בעל הכשרה מספקת. עוד נציין שמבחינת הכלים שמשתמשים בהם, בפדיקור הרפואי יש דגש רב על סטריליות, על מנת לא להחריף את הזיהום ברגליים, ולכן משתמשים בפדיקור זה רק בכלים חד פעמיים סטריליים. לעומת זאת, בפדיקור יופי לטיפוח הרבה פעמים משתמשים באותם כלים, כמובן שבין לקוח ולקוח מנקים אותם ומוודאים שהם ראויים לשימוש.

קוסמטיקאית לעומת בעלת הכשרת קורס מניקור פדיקור

יש לשים לב שבשוק היום קיימות הרבה קוסמטיקאיות שמבצעות מניקור או פדיקור יופי כאשר אין להם הכשרה של לימודי מניקור פדיקור. בעוד שבביצוע מניקור ופדיקור יופי אפשר אולי להשתמש בקוסמטיקאית שאין לה באמת הכשרה מספקת, בדומה לביצוע איפור קבוע שבו אסור ללכת לקוסמטיקאית שאין לה הכשרה של קורס איפור קבוע, כך הדבר גם בביצוע פדיקור רפואי. בקורס מניקור פדיקור לומדות הסטודנטיות כיצד לבצע פדיקור רפואי בצורה אחראית ומקצועית שמבטיחה טיפול נאות בציפורניים של הבהונות. חשוב לעשות את ההבדל בין קוסמטיקאית פשוטה למומחית פדיקור, ובמידה ויש לכן בעיות רציניות ברגליים חשוב ללכת למומחית לטיפול נאות.

אין מה לפחד מפדיקור רפואי

פדיקור הרפואי נשמע מאיים יותר ממה שהוא באמת. הרבה נשים וגברים חוששים ללכת לפדיקור רפואי מהחשש שזה יכאב או יחריף את הבעיה, אך זאת טעות. הדבר היחידי שיחריף את הציפורן החודרנית או הפטרת היא לא לטפל בבעיה ולא לעשות פדיקור. אם אתם הולכים לעשות פדיקור אצל מומחה אתם תגדלו שלאחר הפדיקור הבעיות ברגליים שלהם יפתרו באורח פלא והרגליים שלכם יראו מטופחות להפליא. במהלך הפדיקור עור קשה עודף מוסר במיומנות ובקלות עם סכין כירורגית, עד שהעור חלק לחלוטין. הציפורניים ברגליים מקבלות ניקוי מקיף ונחתכות בצורה שתמנע מהבעיה הרפואית לחזור על עצמה. גם אם אתם צריכים לחזור לכמה טיפולים עד לריפוי מלא זה לא נורא בכלל, ואם הזמן אתם בוודאות תרגישו טוב יותר.