האומנות של בניית ציפורניים מתבססת על סגנונות רבים ומשתמשת בחומרים שונים. שימוש בחומר האקריל לבניית ציפורניים הוא אחד מאותם סגנונות מוכרים ופופולאריים. ללא ספק אפשר להזכיר את סגנון בניית הציפורניים באקריל  בנשימה אחת עם עוד סגנונות מוכרים אחרים של בניית ציפורניים כגון פרנץ צרפתי, בניית ציפורניים בצבעי לק ועוד. בניית ציפורניים באקריל היא אומנות לשמה ואחת מאבני היסוד של תחום בניית הציפורניים, היום לא ניתן להשלים קורס בניית ציפורניים בצפון מבלי ללמוד על השימוש בחומר האקריל.

מהו חומר האקריל?

אקריל הוא בעצם צבע לכל דבר, וגם ציירים מן המניין משתמשים בו. היתרון של צבע האקריל הוא, שהצבע מתייבש די במהירות לאחר השימוש בו ובנוסף הוא צבע מאוד חזק ומאוד עמיד לאורך זמן. כלומר,  לאחר שהוא מתייבש ותופס את צורתו הוא נשמר כפי שהוא עוצב. זאת הסיבה למה בניית ציפורניים באקריל היא כל כך פופולארית. האקריל נוח לעיצוב על הציפורן ואז מתייבש במהירות על הציפורן ומאפשר לבנייה עצמה להחזיק למשך זמן, גם אם אנחנו משתמשות בידיים שלנו במהלך היום. השימוש באקריל מעניק למעצב בניית הציפורניים מרווח תמרון גדול, שיכול להוביל לעיצובים מרשימים. אפשר לומר שחומר האקריל בידיו של בוגר קורס בניית ציפורניים הוא כמו מכחול בידיו של צייר מוכשר.

בניית ציפורניים יצירתית עם אקריל

מאז שהומצאה שיטת בניית הציפורניים עם חומר האקריל תמיד היו נשים שבחרו בו על פני הסגנונות האחרים של בניית הציפורניים. נשים מבוגרות ונערות כאחד בוחרות לבצע בניית ציפורניים באקריל מתוך הרצון לבטא את עצמם בצורה חופשית יותר עם עצוב ציפורניים ייחודי. למרות ששוק עיצוב הציפורניים נחשב לשוק שמציע גיוון מבחינת סגנונות עיצוב, עד לרמה שאף קורס בניית ציפורניים לא באמת יכול לעבור על כל דוגמאות העיצוב הקיימות, עדיין רוב הנשים מעדיפות ללכת על בניית ציפורניים מאוד שמרנית, ורוב בוגרי הקורסים ללימודי בניית ציפורניים מתמקדים במספר סגנונות מאוד מצומצם. היום בניית ציפורניים מאופיינת בשימוש של לא יותר משני גוונים בו זמנית, בצבעים רכים ובקווי מתאר פשוטים מאוד. עם עיצוב ציפורניים באקריל העניין שונה.

פיסול תלת מימד עם אקריל

בניית ציפורנים באקריל נקראת גם פיסול תלת מימד על הציפורניים, טכניקה ממסובכת שנלמדת בכל קורס בניית ציפורניים שמכבד את עצמו. בשיטת הפיסול התלת מימד באקריל, מעצב הציפורניים בונה עיצוב ייחודי וכבד על הציפורניים, עיצוב בתלת מימד שמעניק ערך מוסף לציפורניים. אפשר לקרוא לבניית ציפורניים בשיטת התלת מימד כמעיין פריט אומנות שנבנה על הציפורניים והוא לרוב לא מבוצע בכדי להעניק מראה יומי ופשוט לציפורניים אלא הוא יותר נבנה עבור אירוע מיוחד כמו תצוגת אופנה. עיצוב התלת מימד באקריל גם מאריך את הציפורניים וגם נותן להם עומק נוסף. עם האקריל, שהוא חומר שמאוד קל לעיצוב אך גם שומר על עמידות, ניתן לבצע צורות ועיצובים רבים להשגת מראה ציפורניים נועז ואומנותי.

מעצבת ציפורניים בשיטת האקריל יכולה להעניק ללקוחות שלה בניית ציפורניים מגוונת ומרשימה. היא יכולה לבנות עיצובים מופשטים עם שילוב של אבקות צבע, אבנים נוצצות, נייר כסף, פנינים ועוד. בנוסף ניתן לשלב עיצוב ציפורניים באקריל עם מוצרי ג'ל לבניית ציפורניים. האקריל מאפשר לנו לבנות על הציפורניים דוגמאות מיוחדות, לדוגמה, צורת פרחים מחומר אקריל נראית פשוט מדהים תחת ציפוי ג'ל שקוף על הציפורניים, כאשר  עם אקריל אפשר כמובן גם לבצע עוד צורות, לא רק פרחים. צורות פופולאריות נוספות הן: הרים, מים, עננים, שדות ירוקים וכו'.

אם את חושבת שחסר לך קצת תעוזה בבניית הציפורניים שלך, מומלץ לבחון אפשרות לבצע בניית ציפורניים באקריל. עיצוב עם צבע אקריל על הציפורניים מכניס אותך לעולם קסום ומלא אפשרויות עיצוב מדהימות שיעניקו לך עיצוב ציפורניים ייחודי ומשודרג.