הקיץ הצפוני כבר באופק ואת רוצה להראות יפה כמו תמיד. שכל החברות שלך יקנאו ושכל הבנים יסובבו את הראש. אז הנה מספר עצות וטיפים מועילים לאיפור קייצי בצפון. הטיפים הללו יעזרו לך לעבור את הקיץ בשלום, מבלי לגמור בטעות את היום בעפרון מרוח או מסקרה נוטפת.

בגזרת המייק אפ מומלץ להשתמש רק במייק אפ על בסיס מים. במקרים שאין מייק אפ על בסיס מים אפשר גם להשתמש במייק אפ על בסיס סיליקון או פודרה המתאימים יותר לאיפור קייצי. אל תשכחו שכל עונה צריך להתאים את המייק אפ מחדש לגוון העור, כי גוון העור לרוב משתנה בחילופי העונות.
זכרו גם לתת התייחסות לגוון של הקונסילר וגם לגוון של הפודרה, הקונסילר והפודרה דחוסות בגוונים השונים ולכן יש לבחון את הגוון טוב יותר. עוד נוסיף שדבר ראשון שבכל התאמת מייק אפ צריך להתאים את המייק אפ לגוון הצוואר והמחשוף. זהו הבסיס שחוזרים ומזכירים בכל קורס איפור בצפון. בקיץ גם מומלץ, לפני הנחת המייק אפ, להשתמש בקרם לחות איכותי שהוא על בסיס מים ולא קרם לחות על בסיס שומני, זאת מכיוון שיש לעור נטייה להזיע יותר בעונת הקיץ החמה והזעה עם קרם לחות שומני יכול להביא לתוצאות הרסניות.
אז כאשר את בוחרת מייק אפ לקיץ ובמיוחד כשמדובר בצפון הארץ, הקפידי על מייק אפ נוזלי ודק כמה שיותר, על מנת שלא יכביד על העור. אם את בעלת עור בעייתי, מומלץ להשתמש במייק אפ מוצק יותר, מכיוון שהוא עמיד יותר בפני זיעה ובעל הישרדות ארוכה יותר. למשל, מייק אפ פודרה, שהוא בעצם על בסיס אבקה מגיע במצב מוצק יותר ויבש יותר. נוסיף גם שבקיץ נדרש איפור קייצי ולכן ישנם בשוק מייק אפים בשילוב עם מקדמי הגנה, אשר מסייעים בשמירה על עור הפנים מפני קרני השמש המזיקות.

בזווית הפודרה, פודרה שקופה בקיץ היא יותר מומלצת. רכשו לקיץ את הפודרה השקופה והניחו אותה בצורה קלילה, באמצעות מברשת גדולה, בכדי לרכוש פיזור עדין ופחות אגרסיבי מכרית הפידור.

מבחינת איפור עיניים בקיץ המטרה היא לתת לאיפור העיניים אפשרות לשרוד זמן רב יותר מאחר ומדובר באיפור בצפון. על מנת לאפשר לאיפור העין את אפשרות ההישרדות הטוב ביותר, יש להניח את איפור העיניים ישירות על העפעף, לפני הנחת הצללית. פעולה זו מונעת מהשומן הטבעי שעורנו מיצר להגיע לאיפור העיניים ולהסירו בטעות. אם את משתמשת בצלליות השתמשי יותר בצלליות דחוסות, צלליות אבקה. אל תשתמשי בצלליות על בסיס קרם או משחה. הם לא מתאימות להתמודדות עם חום הקיץ והם ימרחו לך מאוד מהר. בנוסף, כאשר משתמשים בעיפרון שחור ניתן לקבע את המייק אפ לאחר הנחת העיפרון בתוך העין דרך שימוש בצללית שחורה (הניחו אותה בטפיחות על העיפרון השחור) או לחילופין ניתן להניח תיחום תחתון בעזרת צללית דחוסה (בכל גוון) אשר מונעת מן העפרון השחור לנזול ולהימרח (ולצאת מהגבולות).

הגבות הן עקב אכילס גדול מכיוון שלרוב אנו מזיעים בסביבתן רבות. אם את משתמשת במילוי גבות השתמשי בצללית בגוון הדומה ביותר לגוון הטבעי של הגבה, מאשר למשל, עפרון. הצללית מעניקה יכולת הישרדות גבוה יותר בהשוואה לעפרון שהוא הרבה יותר שומני וזאת עקב שהצללית מתבססת על אבקה. ובכלל גם בשאר עונות השנה הצללית נותנת מראה יותר אמין מעיפרון. את הצללית ,הניחי באמצעות מברשת דקה. יש מברשות דקות המיועדת לאיפור הגבות.

בכל הנוגע למסקרה המצב הרבה יותר פשוט. בקיץ, יש להשתמש במסקרה עמידה במים, המסקרה הזו אינה נמרחת ובמיוחד מתאימה כשאת מבלה בים.

בגזרת הסומק, שמגיעה בשלל צבעים המחמיאים לאזור הצפון, העסק נתון יותר לשיקול דעת ואין כל כך טעויות שניתן לעשות. עם זאת, בקיץ מומלץ להשתמש בסמקים בגוונים מבריקים, זהובים ובגוון כתום מכיוון שהם מעניקים מראה שזוף, בריא וסקסי. אם רוצים גם לעלות שלב ולהעניק מראה זוהר ואופנתי, ניתן להוסיף פודרה מבריקה אשר מגיעה בשלל גוונים, במצב אבקתי או דחוס שמתאים לקיץ. הניחי את הפודרה על הסומק, באזור האף והעיניים (אזור הטי) וגם את יכולה להניח על המחשוף והכתפיים להשגת מראה חושני.

אחרון חביב נזכיר את החלק הכי חושני בגוף, השפתיים. על מנת לקבע את השפתון לזמן משמעותי, יש להניח תחילה את מייק אפ על השפתיים, לפדר את השפתיים ורק אז להניח את
השפתון ולפדרו שוב. טכניקה זו גורמת להחזרת הברק בשפתון והיא טכניקה לא קלה. את הטכניקה הזו לרוב מלמדים רק בשלבים המתקדמים של קורס איפור בצפון. טכניקה נוספת שמעבירים בסדנאות איפור היא שניתן להניח תחילה תוחם שפתיים, על מנת לתת מסגרת לשפתיים ואז למלא עם אותו תוחם את השפתיים. פעולה זו מקנה הישרדות ארוכה, עקב כמות השומן הפחותה שיש בתוחם השפתיים בהשוואה לשפתון רגיל. בנוסף נציין שקיימות מספר חברות המציעות בשוק אודמים ושפתונים, בעלי הישרדות גבוה יותר לקיץ. ואחרי כל זאת ישנו דבר אחד שהוא האלטרנטיבה הטובה ביותר לקיץ והוא ה"גלוס". הגלוס נותן לשפתיים מראה מבריק, זוהר, חושני וצעיר והוא אינו נמרח מחום הקיץ או במגע עם מים.

ומה עם צריך לבצע תיקונים תוך כדי מהלך היום? שימרו תמיד בהישג יד טישו להספגת הזיעה, מקלוני אוזניים, פודרה דחוסה או שקופה לתיקונים ולפידור הפנים, סומק עם מברשת קטנה וכמובן גלוס ושפתון לתיקונים.

קראו טוב טוב את העצות הללו ותהיו בדרך הבטוחה לשמור בקיץ הקרב ובא על מראה אסתטי ונעים כל היום בכל מקום.