כאשר אנו רוצות להתאפר עבור אירוע המתרחש בערב, ישנם כמה סגנונות של איפור לשעות הערב שאנחנו יכולות לבחור, החל מסגנונות איפור טבעי יותר ועד לסגנונות איפור מאוד דומיננטי וכבד. אחד מהסגנונות של איפור ערב שהרבה נשים אוהבות הוא איפור ערב מעושן. הכוונה היא לאיפור המעניק מראה מעושן סביב העיניים, המכונה לעתים קרובות גם האיפור המעושן של העיניים. איפור הערב המעושן משדרג בכמה רמות את המראה שלך, למשהו באמת דרמטי.

אך הבעיה היחידה בהשגת מראה מעושן לעיניים היא, שאיפור עיניים מעושנות היא אחת מהטכניקות הכי קשות לשליטה. לא סתם לאירועים גדולים כמו חתונה או בר מצווה, רוב הנשים נעזרות בבעל מקצוע לקבל מראה של איפור מעושן, לרבות מישהו שמתמחה בביצוע איפור ערב מעושן עם השכלה בתחום, למשל בוגרות קורס איפור בצפון שבהחלט יודעות לתת מענה לנושא הזה. חשוב להבין ששימוש נלהב יתר על מידה של מברשת צלליות יכולה להשאיר אותך עם מראה הרבה יותר מדי מעושן והרבה פחות מפתה. ניסיון וידע בהשמת איפור בסגנון מעושן הוא המפתח ומומלץ ללמוד כמה שניתן על הטכניקה של איפור מעושן.

הדרך לבנות איפור ערב מעושן בצורה הנכונה

ישנם כמה שילובים יצירתיים כדי להשיג מראה של איפור ערב מעושן. כדי להתחיל ליישם את מראה האיפור המעושן ולהשיג עיניים מעושנות נפלאות, יש קודם לקבוע איזו גוון צללים משלים את צבע העיניים שלך, הרבה מהאיכות של איפור מעושן מושפע מההתאמה של הצל המעושן לעיניים שלך. עיניים חומות ועיניים בצבע שקד למשל, נראים נהדרים בצלליות של זהב וכחול. עיניים ירוקות הולכות נפלא בגווני צללים של שזיף או סגול וגם צלליות ברונזה מנצנצות הולכות טוב עם עיניים ירוקות למראה ערב מעושן תואם. כל קורס איפור מתמקד בשלב מסוים על התאמה בין צללים לצבע העיניים, מכיוון שהוא אחד הדברים הכי חשובים בהשגת מראה מעושן ברמה.

אחרי שבחרנו את הצללים שיעזרו לנו לבנות מראה מעושן לעיניים, חשוב לבצע עוד צעד אחד לפני שמתחילים ליישם את האיפור עצמו, וזה יישום בסיס איפור טוב. חשוב שנבנה איפור ערב מעושן על בסיס פני שטח נקיים וטריים. כלומר, צריך להכין את פני השטח של העור על בסיס קונסילר שגם יעניק לעור הגנה מפני האיפור וגם יחמיא לסוג המראה שאנו רוצות להשיג, מראה מעושן עם צלליות חזקות. בגלל שרוב הצלליות הן מאוד כהות חשוב לא להניח קונסילר מאוד בהיר, זה מוריד מהאפקטיביות של הצלליות ואז המראה המעושן פחות דומיננטי. בכל קורס איפור מלמדים על השמת בסיס איפור לא כהה לפני שבונים את איפור הפנים המעושן.

אחרי שביצענו את השמת הקונסילר אפשר ממש להתחיל לבנות איפור ערב מעושן, שזה בעצם אומר להתחיל עם ההשמה בפועל של הצלליות. צלליות כהות ביותר ניתן ליישם בכל אזור העיניים, לרבות אם אנו רוצות לכסות אזורים שיש בהם קמטים. כל ההשמה הזאת צריכה להיות בהתאם לצורה של העין שלך ובהתאם לסגנון המעושן שאת רוצה. מריחת צבע כהה בקמט ומיזוגו כלפי מעלה והחוצה לכיוון הגבות יוצרת אשליית עיניים עגולות ועמוקות יותר, מה שמחזק את המראה המעושן. דרך אגב, זאת אחת הסיבות למה הרבה נשים אסיאתיות מעדיפות איפור ערב מעושן על פני סגנונות אחרים, כי זה מעניק להם עומק לעיניים שאין להם במבנה הפנים. עוד נציין שמראה מעושן פחות מתאים לנערות, אבל כן יכול להתאים לנשים בעלי עיניים גדולות כאשר הצלליות מיושמות על עצמות הלחיים, שם הן יוצרות הדגשה על עצמות הלחיים ופחות על העיניים. חשוב להבין שמראה הפנים שלך משפיע על סגנון הצללית ומומלץ להתייעץ עם מומחה איפור שהשלים קורס איפור בצפון לגבי היכן לתת דגש יותר דגש של הצלליות.

כעיקרון, יש למשוך את הצלליות לאורך קו הריסים העליונים מפינה לפינה, דרך קו הריסים התחתונים עד שלושה רבעי הדרך, החל מהפינה החיצונית של העין. לקבלת איפור ערב מעושן עם יותר עוצמה אפשר לטבול מברשת אייליינר שטוחה או אייליינר שחור קלאסי ולתת עוד פס על הריסים.

המראה המעושן הוא בהחלט סגנון איפור ערב שיכול להתאים לכל אירוע, ובמיוחד נהדר לנשים שיש להם קמטים מסביב לעיניים ולנשים בעלי עיניים קטנות. עם זאת, חשוב לציין שלא קל להשיג מראה מעושן בצורה מוצלחת ולכן מומלץ לבקש עזרה מבעל מקצוע.