העיניים הם חלק מאוד בולט ומרכזי בתחום האיפור. איפור עיניים הוא אחד מאבני היסוד בכל סילבוס של קורס איפור בצפון ומהווה משקל רב בבניית מראה האיפור המושלם.

יש מידע רב וטכניקות מרובות לאיפור עיניים, אך ראשית נתחיל מהבסיס. כמו בגדים ונעליים, גם לאיפור עיניים אין "מידה" אחת שמתאימה לכל אחת, ובמילים מקצועיות יותר, ישנם מספר יישומים לכל סוג עיניים. זה בגלל שצבע העיניים, גוון העור וצורת העיניים משחקים תפקיד עצום בבחירת מראה איפור העיניים. תחום האיפור מבצע בחנה בין חמישה סוגי עיניים:

איפור עיניים לעיני שקד

עיני שקד הם בעלות צורה אליפסית ולכן כדי להדגיש את העיניים הטריק הוא להשתמש בצללים כהים לקווי המתאר ולהוסיף עומק לעיניים על ידי יישום בצבעי בז, מתכת וחום.

איפור עיניים לעיניים מצועפות

עיניים בעלות מראה מעורפל שיש להדגיש ולנפח. המטרה היא ליצור אשליה של עומק. מיישמים צל דהוי מסביב לעיניים במקביל להדגשה של הריסים עם מסקרה עבה, מה שפותח את העיניים וגורם להם להיראות גדולים יותר.

איפור עיניים לעיניים עגולות

צורה עגולה היא לרוב יוצרת אשליה של עיניים גדולות ולכן צריך לרכך אותם וליצור מראה אקזוטי יותר. מראה כזה משיגים בעזרת הארכת את זנבותיהם של קווי האייליינר העליוניים, כדי להוסיף אורך

איפור עיניים לעיניים קטנות

הטריק לגרום לעיניים קטנות להיראות גדולות יותר הוא לא ליישם קווים מגדירים כי זה ידגיש את הגודל הקטן של העין. מומלץ להשתמש באייליינר כחול תוך התמקדות יותר על הפינות החיצוניות של העיניים. ואז למרוח אותו עם מבקשת ליצירת אפקט רך יותר.

איפור עיניים לעיניים גדולות

עיניים גדולות הם משהו שצריך להבליט ולכן כדאי למתוח קו עבה על העפעף העליון בעיפרון שחור, לאחר מכן להשתמש במברשת בצורת עיפרון כדי לטשטש אותו לתוך קו הריסים. ככה מודגשות העיניים הגדולות ושומרות על הגודל שלהם.

איפור עיניים לעיניים נפולות

עיניים עייפות הם לרוב תוצאה של הזדקנות אך גם יכולים להיות תוצאה של גנטיקה. יש דרכים לשפר את תפקוד העפעפיים הנפולים עם מיקום נכון של האיפור. יישום בגוון בהיר של צל על הפינות הפנימיות של העפעפיים, להרים את העיניים על ידי צל חום באזור הקמטים ואז להצליף גוון בקצוות, מה שיוצר באופן מיידי אשליה של עיניים ערניות יותר.

לאחר שהגדרתם את סוג העיניים שלכם והבנתם את הקונספט שסוג העיניים צריך לקבל, ישנם מספר טיפים אוניברסאליים שמתאימים לכל סוגי העיניים ומשדרגים את מראה העיניים.

הראשון הוא לסדר גבות בצורה מקצועית. בין אם את יודעת איך לסדר את הגבות עצמאית או בין אם את הולכת לסלון לסידור הגבות, כאשר הגבות מסודרות ומבנה הגבות מתאים למבנה הפנים העיניים נהנות מהמראה המסודר ומקבלות יותר דגש. יש מומחים, שמלמדים גם תלמידים של קורס איפור מקצועי בצפון, שסבורים שהגבות והעיניים באים בחבילה אחת.

לאחר שהגבות מסודרות אפשר לדבר על הצל המושלם, שמיושם באזור שבין הגבות לעיניים. המטרה בצל הוא להבליט את העיניים. צריך להתאים את צבע הצל לצבע העיניים כדי לקבל מראה ש"קופץ" החוצה. לאחר מכן יש להניח אייליינר. אייליינר יכול מצד אחד להטביע את העיניים ומצד שני הו יכול להבליט אותם. הנחה נכונה שמתאימה למבנה העיניים היא הפתרון. עם סיום האיילינר יש להניח לבסוף את המסקרה. המסקרה מעניקה את המגע האחרון והכול כך חשוב להשלמת מראה העיניים. מסקרה מעניקה את הדובדבן שעל הקצפת. מומלץ להחזיק מלאי של מסקרות ולגוון לפי מצב הרוח.

לעוד טכניקות ומידע על איפור עיניים אפשר להירשם לקורסים וסדנאות איפור. כל הקורסים וסדנאות האיפור מתרכזות בשלב מסוים גם איפור העיניים.

הסרת איפור עיניים והטיפוח בהם

זה ממש כיף לאפר את העיניים ולהשיג את המבט המתאים והמחמיא ביותר, אבל לא כל כך כיף שמגיעים ללילה וצריך להוריד את האיפור. העור של העפעפיים נפגע ובהרבה מקרים מאבדים ריסים בגלל השפשוף. יש גם הרבה נשים שמייצרות תגובות רגישות על עור העפעפיים. אז שזה נוגע להורדת איפור העיניים חשוב לעשות את זה נכון. יש ארבע שלבים להוריד איפור עיניים בצורה נכונה.

בשלב הראשון לבצע מעבר קליל ונינוח על העיניים, מה שיורד יורד. מעבירים מגבון בלי לחץ על העיניים ובלי לפגוע בריסים. אפשר גם להשתמש בג'ל לניקוי אך לא חייבים. לאחר מכן יש להתיז מים פושרים על הפנים בעדינות ולעסות את הפנים בכל רחבי אזור העיניים. מאוד חשוב בשלב זה לשמור על העיניים עצומות, שלא יכנס האיפור לתוך העיניים. לאחר השטיפה לנגב בעדינות עם מגבת. לאחר הניגוב יישארו חתיכות איפור גדולות, לרוב מהמסדרה, יש לקחת כדור צמר גפן מהול בקצת מסיר איפור ולנגב בעדינות את הגושים של האיפור. ושוב בכל התהליך הזה אסור בתכלית האיסור לשפשף את האיפור מהעיניים. שפשוף פוגע בעור העפעפיים, גורם לנפילת ריסים ויכול בטווח הארוך לגרום לקמטים. אל תעשו לכן נזק בלית הפיך.

מבחינת איפור מומלץ דבר ראשון כל הזמן לשתות לשמירה על עור עיניים יפה. בלילות להניח קרם עיניים, באזורים מתחת לעיניים באמצעות האצבע, בהפעלת לחץ קטן עד שהקרם נספג בעור.