כיום נערות רבות מתחילות להתאפר בגילים מוקדמים לפעמים בלי הידע הנדרש. מה מתאים כשמדברים על איפור לנערות? כמה זה יותר מדי איפור? וכיצד ניתן להיאבק בפצעונים?

משנה לשנה נראה שיותר ויותר נערות צעירות מתחילות להתאפר, בין אם ההורים מאשרים ובין אם לא. המודעות של חשיבות המראה החיצוני בקרב הנערות מתחזקת בגילאים נמוכים יותר ויותר. ככלל נערות צעירות לא חייבות להתאפר מכיוון שהעור שלהן הוא יפה וזוהר בטבעיות. עם זאת נסייג שלנערות אשר סובלות מעור בעייתי (אקנה) מומלץ להשתמש באיפור מינימלי להסתרה. אם כן הוחלט, בתקווה שביחד עם הורים, שאפשר להתאפשר רצוי להשתמש באיפור מינימלי הכולל ברובו שימוש ב"גלוס" שקוף, במקום שפתון, סומק אשר מותאם לגוון הטבעי של המתאפרת ועיפרון עיניים שחור לטובת הדגשה של העיניים. גם רצוי להימנע משימוש באיפור על ידי הנערות על בסיס יומי. כלומר, להשתמש באיפור רק לאירועים מסוימים (חתונה, מסיבה וכו') ולא ביום יום (לבית הספר או להסתובב בקניון).

בגילאים אלו יש הרבה ידע באיפור שאותן נערות לא מודעות אליו וזה גורם להם לבצע טעויות, איפור נערות מתייחס לאופן בו יש להתאפר בצורה נכונה ובין ולהשתמש בתכשירים נכונים אשר יכולים לא גורמים נזק לעור. כאשר הבעיה של שימוש לא נכון ופגיעה פוטנציאלית בעור, יותר משמעותית. בגילאים כאלו נערות לא משתתפות במקומות אשר יכולים להנחיל להם ידע כגון קורס איפור בצפון, עם זאת קיימים סדנאות איפור שונות לנערות שאפשר להשתתף. לכן חשוב שאותן נערות יבינו מה מותר ומה אסור.

אז מה מותר כשמדברים על איפור נערות?

1. להשגת מראה טבעי יש להשתמש בפודרה בגוון התואם את העור. יש להניח שכבה דקה במיוחד לשמירה על המראה הטבעי של להיות אם ולהרגיש בלי. נערות שסובלות מפצעונים או עור שמן מומלץ להשתמש בפודרה על בסיס אבקה ולא מים.

2. בגילאים הצעירים שפתון יכול להראות "טו מאץ" ועדיך להישאר עם גלוס שקוף או בהיר. הגלוס הבהיר מגיע במגוון צבעים והוא שומר על המראה הצעיר והרענן של השפתיים. אם אתן עדיין מתעקשות להשתמש בשפתון השתמשו בשפתון בעל גוון בהיר (כי כהה מבגר) ובעל מרקם עדין ככל הניתן.

3. אם אתן משתמשות בעיפרון עיניים, תמרחו את העיפרון רק על קו הריסים ולא מעבר לכך. זה יספיק לתת לכם את המראה שאתן מחפשות בלי לסכן את האפשרות שהעיפרון ינזול לתוך העיניים.

4. השתמשו בגוונים בהירים: אפרסק, ורדרד, ברונז וכו'.

אז מה אסור?

1. אין להשתמש בכל מוצר איפור. עשו את סקר השוק שלכם ובחרו רק מוצרים איכותיים שמתאימים לסוג העור שלכן. זהו עצה שמתאימה לכל הגילאים. אל תתפתו לקנות תכשירי איפור זולים. כנערות יש לכן עור בריא וזוהר וחבל להתחיל לפגוע בו מגיל צעיר.

2. אל תחלקו מוצרי איפור עם החברות שלכן. איפור זהו מוצר מאוד אישי ולכל אחת יש סוג עור אחר, אז גוון שנראה טוב על אחת לא בהכרח יראה טוב על אחרת. בנוסף זהו לא הגייני וזה יכול לפגוע בעור שלכן.

3. אסור להזניח את ההיגיינה של העור. חובה לנקות ביסודיות את העור אחרי שמורידים את האיפור. איפור שנשאר זמן רב על העור פוגע בעור. שמרו על העור שלכם ועל ציוד האיפור שלכם. נקו את המברשות והפודרות מדי פעם.

נערות צעירות לא חייבות להתאפר. אם כן הוחלט להתאפר עדיף לשמור על איפור מינימלי ככל הניתן על מנת למנוע פגיעה בעור בגיל צעיר. חשוב לשמור על מה מותר לעשות ומה אסור לעשות בכל הנוגע לאיפור. אותן נערות לא צריכות להיות בוגרות קורס איפור בצפון בכדי לדעת איך להתאפר אבל הם צריכות להקפיד על ידע מסוים באיפור בכדי שלא יתעללו בעור שלהן לחינם.