תחום האיפור התפתח והשתפר רבות. כיום יש חשיבות לגוון העור וקיימים סגנונות וטיפולים המותאמים לגוון עור כהה.

תחום האיפור הוא תחום מאוד מורכב אשר יש לו מרכיבים שונים המשפיעים על סגנון האיפור, מוצרי האיפור המומלצים וטכניקות האיפור הנדרשות. כאשר בוחנים את סוגי העור השונים, מרכיב חשוב בקביעת תהליך האיפור והשימוש במוצרי הקוסמטיקה, יש תחילה להגדיר את סוג העור של המתאפרת. סוגי העור שאנו מבצעים בהם הבחנה הם: עור שמן (בעלת שמנוניות ונטייה להזעה), עור יבש (עור הנוטה להתייבש ולהתקלף), עור רגיל (ללא בעיות מיוחדות), עור בהיר או עור כהה. רק לאחר הבחנה של סוג העור ניתן להתחיל ולקבוע את סגנון האיפור ומוצרי האיפור המועדפים. כמובן שנדגיש שנשים רבות מתאימות למספר הגדרות מסוגי העור, לדוגמה, אישה בעלת עור כהה אשר הוא גם עור שמנוני.

עד לא מזמן נשים בעלות גוון עור כהה השתמשו במוצרים קוסמטיים ובגווני איפור דומים לאלו של נשים בעלות עור בהיר ואף ביצעו טיפולים המתאימים לבעלות עור בהיר. כיום מתקיימת שינוי מגמה, כתוצאה מהתפתחות הידע והטכנולוגיה בתחום האיפור, של התאמת הטיפוח והטיפול בעור הפנים בהתאם לגוון העור ובהתאם לחשיפה לשמש בקרב בעלות עור בהיר. כלומר, כיום ניתן לבצע התאמה של סגנון האיפור לגוון העור וזה לא נחלתם רק של נשים אשר עברו איזה הכשרה של קורס איפור בצפון.

ההבדל בין עור כהה לעור בהיר נקבע לפי רמת חומר ה"מלנין" אשר בעור. ה"מלנין" הוא מסנן הקרינה הטבעי של העור. כך לפי כמויות מלנין שונות העור מקבל גוון מסוים, מהבהיר ועד לכהה.

אז איך לאפשר עור כהה?

נתחיל מיישום המייק אפ, עור כהה נוטה ברוב המקרים לפיגמנט שהוא חום או צהבהב או אפרפר, כאשר לגוון פנים שהוא כהה ואף נוטה לגוון שחרחר יותר יש להנחיל גוון קריר יותר (למשל צבעי הכחול). מצד שני לגוון פנים הנוטה יותר לצבעי החום או לצבעי הקרמל יש להעניק גוון בצבע חם ויותר לכיוון צבעי זהב (מייק אפ אדום או כתום). עוד לפני הנחת המייק אפ אפשר לבצע איפור בסיסי של הגוון הכהה ביותר של הגוף לקבלת מראה אחיד לכל הפנים ונניח קונסילר בגוונים של כתום ואולי גם קונסילר בצבע חום. בנוסף אפשר למרוח קונסילר קצת יותר בהיר מתחת לעיניים ונקבע את כל הקונסילר ואת כל המייק אפ עם פודרה על בסיס אבקה, בגוון כהה.

מבחינת העיניים הכי מומלץ זה להעניק לעיניים זהבהב אך אפשר גם להשתמש בצבעים אחרים כגון נחושת, או ברונזה. וגם לקבלת מראה קצת שונה גם יש מקרים שמתאימים צבעים סגלגלים עמוקים. מי שיש לה עור כהה לייט יכולה גם להשתמש בצבעי כתום ובורדו. כאשר מתמחים את העיניים אז רק בעיפרון שחור ולתיחום הגבות בגוון חום.

איפור שפתיים אפשר בגוונים כתומים, סגולים, ורוד וזהב. כמובן שליפ גלוס תמיד עובד.

בישראל יש מגוון רחב של עדות וימים רבים שטופי שמש המאפשרים שיזוף עמוק, ועל כן במסגרת איפור כלה לא נדיר לפגוש כלה בעלת גווני עור כהים. עם זאת, רוב המאמרים שנכתבים בארץ על איפור כלות מתייחסים לאיפור המתאים בעיקר לכלות בהירות, ובעלות גוון העור הכהה אינן מקבלות את מלוא הפוקוס ותשומת הלב. במאמר זה אציג סגנונות איפור כלות ההולמים כלות בעלות עור כהה ואספק תשובות לגבי איך על בעלות עור כהה להתאפר ומה מראה האיפור המחמיא להן ביותר.

אומרים שהיופי הוא בעיניי ואנו חושבים שבעלות עור כהה הם מדהימות. בעזרם הטיפים הללו תוכלו להראות באמת לכולם עד כמה יפות נשים בעור כהה. בימינו זה מדהים כמה טכניקות יש לדעת ולכל סוג עור יש אפשרויות להפוך למדהים. לא צריך להיות בוגרת קורס איפור בצפון לדעת זאת. השתמשי בטיפים פה ואת תוכלי להראות לכולם כמה את יפה.