המראה האדמוני מתחיל להיות יותר ויותר שכיח.

במקומות כמו קורס איפור בצפון ובשלל סדנאות איפור בארץ רואים יותר ויותר נשים בעלות שיער אדמוני המעוניינות להבין יותר על גוון העור שלהם. באופן טבעי שיער אדום הוא מצרך נדיר. ההערכה היא שג'ינג'יות טבעיות מהוות פחות מחמישה אחוז מכלל אוכלוסיית הנשים. עם זאת, נשים אשר צובעות את שיערם לאדום מגדילות במקצת את המספרים הללו, מכיוון שזה ידוע שהגוונים האדומים מהווים כעשרה אחוז מכלל מכירות צבע השיער של החברות הגדולות במשק.

אם יש לך שיער אדום, אדמוני או ג'ינג'י טבעי את לא יכולה להשתמש במרבית התכשירים הקיימים בשוק הפונים לקהל רחב יותר, אבל, בהחלט קיימות טכניקות רבות ותכשירים שמאפשרים להשיג מראה מחמיא לבעלות שיער אדום.

בתחום האיפור לבעלות שיער אדמוני ניתן למצוא שני מחנות: מחנה צבעי הניגוד ומחנה הצבעים הטבעיים.

תומכי מחנה הצבעים המנוגדים טוענים שבעלות מראה אדמוני חייבות להשתמש באיפור על מנת לתת ניגוד כמה שניתן למראה הג'ינג'י החלש. למשל, להשתמש במסקרה שחורה על מנת להבליט את הריסים, שלרוב בעלי צבע חלש בקרב בעלות השיער האדמוני. להשתמש בצבעים כמו סגול, אגוז, ירוק, זהב והרבה גווני אפור על מנת לתת ניגוד לצבה הצהבהב שיש לבעלות שיר אדום מסביב לעיניים. עוד טריק שעובד יפה כניגוד לבעלות שיער אדמוני הוא צבע אדום חזק הנותן ניגודיות יפה לעור האדמוני הלבן. תומכי מחנה הצבעים המנוגדים רוצים שבעלות שיער אדמוני ישחקו ויתנסו עם איפור על מנת להעניק לעצמם ייחוד. כלומר, לא להסתפק בצבעי איפור טבעיים שלא מוסיפים למראה הג'ינג'י, האיפור הוא אביזר לכל דבר ולא רק בא להדגיש את צבע העור וזה מובא רק על ידי השגת נגדיות.

עוד טיפים ממחנה הצבעים מנוגדים:

1. לג'ינג'יות עם עיניים כחולות מומלץ ללכת על איפור שחור או גווני פחם. צבעים אלו פנטסטיים עם כל אישה בעלת עיניים כחולות, אבל על ג'ינג'יות זה פשוט מדהים.

2. לג'ינג'יות עם עיניים חומות כדאי לנטות להישאר בצד הקריר יותר. כלומר, להשתמש בסגול או אפור יונה או כמה מאותם גוונים אפורים רכים יותר.

3. לג'ינג'יות עם עיני שקד הכי טוב להשתמש בצבא שוקולד או זהב, אבל, לבעלות עיני שקד יש יתרון על השאר וזה שלרוב הם יכולים להשתמש בכלל הצבעים המתאימים לבעלות שיער אדמוני.

תומכי מחנה המראה הטבעי רואים בשימוש בצבעים מנוגדים כניצול יתר של איפור ויש להשתמש בתכשירי איפור על מנת למקסם את היופי האדמדם של בעלות השיער האדמוני. התומכים במחנה הצבע הטבעי מגיעים מתוך הנחה שמכיוון שבעלות שיער אדמוני הן כל כך נדירות, יש להדגיש את היופי הייחודי הזה ולהפוך אותו לנכס. למשל, מוצר האיפור הכי מומלץ לבעלות שיער אדמוני הוא מסקרה בצבע ג'ינג'ר חינה הנותן נפח ודגש לצבע הטבעי של הריסים, זאת לעומת מסקרה שחורה שמביאה ניגוד. עוד צבעים שכדאי להשתמש בהם שנותנים מראה טבעי הם צבעים כמו: חום, כתום, ורוד, ואפרסק. הצבעים הללו נותנים מראה טבעי ג'ינג'י ומדגישים את הייחודיות של בעלות שיער אדמוני.

הוויכוח בין שני המחנות כנראה אף פעם לא יסתיים, אך ישנה הסכמה אחת בין שני המחנות והיא, שנשים בעלות שיער אדמוני חייבות להימנע מחשיפה לשמש. יש להשתמש בקרם הגנה בעל מספר גבוה מאוד, להימנע משיזוף ולהישאר בפנים או להתכסות בשעות שיא השמש. בעלות שיער אדמוני נוטות לא רק להישרף בקלות אך חשיפה לשמש אצלם מזרזת עוד יותר את ההזדקנות הטבעית של העור ופוגעת בו. אז ידע נכון של איפור, שניתן ללמוד עוד על ידי לקיחת קורס איפור בצפון למשל, ושמירה על העור מפני השמש אתם יכולים לקבל מראה מושלם שמתאים לצבע השיער שלך.