קורסים רבים, בהשראת קורס איפור בצפון וסדנאות איפור שונות, מלמדים את הסטודנטיות כיצד להגיע למראה איפור יסודי ומושלם. הבעיה היא שהרבה פעמים במציאות אין לנו את הזמן לכך.

להשיג מראה איפור מושלם זה לא דבר קל. רוב הנשים צריכות הכשרה מקצועית על מנת להגיע אליו. בנוסף להשיג מראה איפור מושלם לוקח זמן והכנה רבה. כלה למשל לא תבצע איפור בחמש דקות אלא היא זקוקה לטיפול מקיף שלוקח זמן. בחיי השגרה שלנו אנו צריכות משהו מהיר ויעיל. אנחנו צריכות טכניקת איפור מהירה. משהו שאני יכולה לעשות מהר בבוקר לפני שאני שותה קפה או שיהיה מספיק מהיר כך שכאשר אני מתעוררת מאוחר מאוד בפאניקה, עדיין יש לי זמן לעשות את האיפור שלי בחדר האמבטיה שלי, ולא באוטובוס תוך שימוש במצלמת הטלפון שלי כמו מראה.

בעקבות כך נוצרה טכניקת החמש דקות. טכניקה יעילה ומהירה שגם מאפשרת ביצוע איפור בחמש דקות פות או יותר וגם נותנת לך מראה יפה ומקצועי. אז מהם השלבים לביצוע טכניקת איפור תוך 5 דקות.

שלב הבסיס: בימים כתיקונם מרבית הנשים משקיעות זמן רב על השלמת הבסיס אבל אם אנו ממהרות אז אפשר להשקיע מינימום זמן בהנחת הקונסילר. אין להחיל בסיס קונסילר על כל הפנים, אלא, להחיל אותו רק על השטחים הבעייתיים, במידת צורך. ככה תחסכו זמן יקר. זכרו שאין זמן רב לבצע את כלל הפנים. הניחו קונסילר על האזורים הבעייתיים שחייבים קונסילר ותו לא. הנחת הבסיס צריכה לקחת עד דקה.

שלב הלחיים: רצוי להשתמש בסומק על בסיס שמנת, כי הוא גורם לעור להיראות טללי. סומק על בסיס קרם עושה את העבודה והוא קל להנחה. בנוסף עם סומק כזה לא רואים את הגבולות של הסומק כך שאם לא הנחתם אותו מספיק טוב אז זה לא נורא. הנחת סומק לוקחת דקה.

שלב הריסים: סלסול הריסים והוספת מסקרה, נעשה די מהר. לפעמים זה לוקח טיפה יותר אם צריך לנקות בעזרת מקלון צמר גפן כדי להסיר כתמים זעירים של מסקרה. נסי להפיק את המירב בחלק זה כי העיניים משפיעות הרבה על מראה הפנים. אל תרפדי את החלק הפנימי של העיניים כי זה יגרום לעיניים שלך להראות קטנות. שלב זה צריך לקחת לא יותר מחצי דקה

שלב השפתיים: שממהרים מומלץ להשתמש בצבע שפתיים טבעי. המראה הטבעי יותר קל להנחה ואין צורך להתאים ולשפר את המראה בהתאם לגוון השפתיים. אפשר גם רק להניח "גלוס" שנותן מראה טבעי ומלא ברק. הנחת שפתון צריך לקחת עד חצי דקה.

שלה הגימור: אנו צריכות להגיע לשלב בגימור כאשר יש לנו הרבה זמן, שתי דקות שלמות נוספות. דבר אחד שאסור לחסוך בו זמן זה בתהליך הסופי של הגימור. יש להשתמש במברשת מיזוג לעיניים ועוד פעם על הפנים כחלק מווידוי מראה האיפור שלך. הטעות הגדולה ביותר שנשים עושות זה שהם מבצעות איפור עם קווים קשים על הפנים, בלי מיזוג טוב. בין אם זה באזור העין, בקו השפתיים, או על פני העור שלך, צריך לא צריך להיות מסוגלים להגיד איפה צבע מסתיים או מתחיל. זה להגיע לכל חלק בפנים.

אם אפשר, חשוב לתת לעצמכן מספיק זמן בשביל להתאפר. אם אתן רוצות להראות הכי יפה שאתן יכולות אז כדאי לתת לעצמכם לפחות הרבה יותר מחמש דקות, וגם מומלץ לבצע קורס איפור בצפון. אבל לפעמים המציאות לא מאפשרת זאת לנו ואנו חייבות להראות יפות בזמן קצר. אז כל מה שאתן צריכות זה חמש דקות. השתמשו בטכניקה ונסו אותה מספר פעמים עד שתשיגו את הזמנים. ככה לעולם לא תארחו לשום מקום בגלל שהייתם צריכות להתאפר.