איפור אומנתי היא אחת מהטכניקות הנלמדות בכל קורס איפור בצפון. הטכניקה שונה מאיפור פנים, כאשר היא יותר מתמקדת בפן האומנותי, לרוב במטרה ליצור פיסה אומנותית על פנים וגוף הדוגמנית. זוהי סוג של יצירה. וכמו כל יצירה אומנותית, חשוב ללמוד לבצע אותה כהלכה.

בקורס איפור מקצועי הסטודנטיות לומדות ומתנסות במגוון רחב של טכניקות איפור, החל מטכניקות איפור לכלה ועד לטכניקות איפור אומנותי. איפור אומנותי היא אומנות לשמה, שבה יוצרים פיסה אומנותית בעזרת איפור על הפנים והגוף. הפיסה האומנותית יכולה להיות כל דבר, החל מהרכב צורות על הגוף ועד לאיפור חייתי על הגוף.

עקרונות האיפור הבסיסיים של איפור אומנותי מקנים לסטודנטיות ידע וניסיון באיפור פנים וגוף ייחודי שיכול לשמש אותם במגוון עבודות בעתיד. לרבות בתחום הטלוויזיה, סרטים, במה ואופנה. בדרך כלל בסוף קורס איפור בצפון הסטודנטיות צריכות גם להשלים פרויקט איפור אומנותי כחלק מתיק העבודות שלהן.

בכדי להשלים פרויקט איפור אומנותי בצורה מקצועית ולקבל את מראה היצירה שחולמים עליו, יש לעבוד על פי מספר דגשים בסיסיים:

איפור אומנותי דורש תכנון מראש

מכיוון שאיפור אומנותי היא יצירת אומנות לכל דבר, היא דורשת תכנון מוקדם ממך. יש לתכנן מראש איך תראה יצירת האומנות על הגוף והפנים, בכדי שבמהלך תהליך יישום שכבות האיפור הרבות (תהליך שיכול לקחת גם עד 10 שעות) לא תלכו לאיבוד בהשגת מראה היצירה הכללי.

מומלץ לקבוע קודם את מראה האיפור בסקיצה על נייר בכדי לקבל מתאר מוסכם מראש שינחה אותך במהלך יישום האיפור. במהלך התכנון הראשוני אל תפחדי להיות יצירתית – תני לדמיון שלך דרור.

הכינו את העור של הדוגמנית לקראת תהליך יישום האיפור האומנותי

כל צייר אומנות רוצה לעבוד על קנבס נקי ואיכותי, ואותו רעיון לא שונה כאשר מדובר על איפור אומנותי. העור של הדוגמנית לפרויקט האיפור האומנותי שלך חייב להיות נקי וחלק ככל הניתן. יש לדאוג כמה ימים לפני מועד האיפור לנקות את העור על בסיס יומי ולהעשיר אותו בלחות.

בנוסף לכך, מומלץ ליישום איפור בסיס על הפנים והגוף לפני שמתחילים ליישם את האיפור. המלצה חמה שמלמדים בקורס איפור בצפון הוא לא להשתמש באיפור בסיס שמנוני מדי מכיוון שיהיה קשה יותר לצבעים להישאר לאורך זמן על הגוף. חשוב אם האיפור צריך להישמר במצב טוב לתצוגת אופנה ארוכה.

משתמשים אך ורק בצבעים איכותיים

הצבעים באיפור אומנותי מהווים את מוקד המשיכה הגדול ביותר, במיוחד ביצירות אומנות המסתמכות על צבעים מיוחדים (צבעים זוהרים, צבעים עם אפקטים וכו') בכדי לתת את ייחודיות. בעקבות כך, אחד המפתחות להצלחה בפרויקט איפור אומנותי של קורס איפור בצפון הוא להשתמש בצבעים איכותיים ככל הניתן.

רכשו רק צבעי איפור ממשווקים אמינים שמקבלים אישור רפואי תקין. בהרבה קורסים לאיפור בצפון בדרך כלל מספקים את צבעי האיפור ונותנים לסטודנטיות להתנסות בהתחלה בפרויקטים קטנים עם צבעים שונים בכדי לקבל הערכה של איכות הצבעים והשילוב ביניהם.

איפור אומנותי דורש ציוד מקצועי

מכיוון שמשתמשים באיפור אומנותי מקצועי רק עם הצבעים האיכותיים ביותר, אין סיבה שלא ניישם את האיפור האומנותי גם עם הציוד האומנותי המקצועי ביותר. צבעים לאיפור אומנותי הם לרוב צבעים מצבע אקרילי הדורשים מברשות וציוד איפור שונה ממברשות איפור פנים רגילות.

חשוב לדאוג לבנות את תיק האיפור שלך לפרויקט האיפור האומנותי בהתאם לצבעים שאת מתכננת להשתמש בהם בהכנת היצירה, ולגם לוודא שיש לך את כל הציוד המקצועי הנדרש ליישם את הטכניקות הדרושות להשלמת היצירה.