אחת הבעיות הגדולות בקרב נשים היא הסיוט להוריד את האיפור בסוף היום. ישנם נשים רבות המתקשות עם הסרת איפור ותוך כדי פוגעות בעור הפנים שלהם. חשוב לדעת איך להוריד איפור בצורה יעילה ונוחה מעור הפנים.

כל כך כיף לנו להיראות טוב כל היום, אבל, להרבה נשים הכיף הזה נגמר כאשר מגיע הלילה והם צריכות להוריד את האיפור שלהם. בין אם זה שפשוף חזק של העפעפיים שגורם לאיבוד ריסים או בין אם זה עור שנעשה אדמדם או רגיש לאחר הניקוי. אם אתם סובלות מבעיות כתוצאה מתהליך ניקוי האיפור ישנה רק מסקנה אחת. אתם לא עושים זאת מספיק טוב. חשוב להקשיב למומחים בנושאים של הסרת איפור, מומחים כמו מרצים של קורס איפור בצפון למשל. בכדי לעזור לכן לסבול פחות הנה כמה הנחיות כיצד להסיר איפור בצורה נכונה יותר.

בהתחלה בצעו מעבר ראשוני על כל הפנים. אל תתמקדו בכל חלק בפנים שבו יש איפור. בצעו מעבר כולל בעזרת מגבונים לחים על הפנים. בצעו ניגוב עדים על כל שטח הפנים. אם יש לכם הרבה איפור על הפנים או אתם רוצים להשתמש בחומר קצת יותר חזק אתם יכולים להשתמש בג'ל להסרת איפור או להשתמש במגבונים לתינוק עם אלכוהול. הם יותר יעילים מנייר רגיל.

לאחר הניגוב הראשוני, יש להתיז מים פושרים על הפנים, לעסות בעדינות. יש לשטוף את פנים בכל מקום, כולל באזור העיניים, רק לשמור על העיניים עצומות שלא יכנס איפור לעיניים. זה אמור להסיר את רוב האיפור. בסוף הרחיצה טפחו קלות עם מגבת לייבוש.

אחרי שטיפת הפנים, יש סיכוי שיישארו חתיכות גדולות של איפור שלא ירדו בניקוי הראשוני ובשטיפה. זה לרוב חלקי איפור גדולים של מסקרה וכו'. במקרה זה שנשארו כמה חתיכות גדולות רצוי להשתמש במסיר איפור ביחד עם כדור צמר גפן. יש ללחוץ על כדור צמר הגפן על המכסה, להחזיק במשך כמה שניות, ואז באורח קל לנגב את המקומות הבעייתיים עד שהאיפור ירד.

אחרי שטיפת הפנים, יש סיכוי שיישארו חתיכות גדולות שיש להדגיש כי זה חשוב לא לשפשף חזק את הפנים. שפשוף של עור הפנים, במיוחד העיניים, יכול למתוח ולהחמיר קמטים, וזאת הסיבה שיש להשתמש במגע קל בכל שלבי הניקוי. אם אתן משפשפות את הפנים חזק כאשר אתם מורידות איפור, הפסיקו תכף ומיד, אתם עושות לעצמכן נזק. חשוב להוריד את האיפור עם לחיצות קטנות ולא חזקות.

עוד דרך נהדרת להוריד איפור מהעיניים הוא שימוש בשמפו לתינוק, שמפו שלא גורם לדמעות. בעזרת השמפו ללא דמעות ניתן להוריד ביתר קלות מסקרה (גם מסקרה עמידה למים), צלליות ואייליינר. שמפו לאל דמעות יכול להחליף מסירי איפור עיניים, שלרוב די יקרים, במיוחד אם אתן לובשות איפור עיניים בתדירות גבוהה.

מומלץ גם לאחר הורדת האיפור להניח קרם עיניים, מתחת לעיניים באמצעות האצבע. גם אם אתן מורידות בצורה טובה את האיפור זה יכול לפגוע בעור, אז רצוי להניח קרן עיניים בכדי לתת לעור לנוח.

לנשים הסובלות מעור בעייתי או עור רגיש במיוחד, מומלץ כן להשתמש במסיר איפור איכותי. יש עשרות מסירי איפור טובים שם בחוץ. בחרי מותג שאת בוטחת בו.

ומה לגבי ניקוי הפנים בבוקר? הפנים שלך לא יתלכלכו מלישון על ציפית נקייה, ולכן באמת אין צורך לנקות את הפנים שוב בבוקר. למעשה, יותר מדי ניקוי יכול לייבש את העור.

בסופו של דבר, הכי חשוב שתגנו על העור שלכם ותבינו איך להוריד איפור באופן הנכון ביותר. אי אפשר לא לנקות את האיפור לפני השינה ואי אפשר לנקות בצורה כואבת ולא נכונה. עבדו לאט וחלש על העור. דאגו להשתמש בטכניקות הגייניות ובחומרי ניקוי איכותיים ואתם תהיו נקיות ומעושרות. אם אתן רוצות לשמוע עוד על טכניקות לניקוי איפור בצורה יסודית מומלץ להשלים קורס איפור בצפון, בו מלמדים עוד על חשיבות ניקוי הפנים ועל סודות ניקוי הפנים המקצועי.