אחת הבקשות השכיחות ביותר אצל כל מעצב שיער שעבר הכשרה של קורס תסרוקות בצפון, היא שינוי צבע שיער. אך מציאת צבע השיער המתאים ביותר הוא נושא מורכב.

אם את שוקלת לשנות את צבע השיער שלך, את צריכה לקחת בחשבון את כל אלפי הגוונים הקיימים היום לשיער ואת כל מוצרי צביעת השיער המסתובבים בשוק טיפוח השיער. עוד בזאת, גם בכל צבע שיער מסוים יש אפשרות לעשות גוונים שונים או לבצע צביעה חלקית של השיער.

הרבה נשים צובעות את השיער מבלי לקחת בחשבון מספר גורמי החלטה חשובים, מה שבסופו של דבר גורם להן להיות מאוכזבות ממראה צבע השיער שלהן. עם זאת, בהחלט ניתן למצוא את צבע השיער הכי מתאים לנו עם נפעל על מספר גורמי החלטה לצביעת שיער שמלמדים בכל קורס תסרוקות בצפון. צביעת השיער היא יותר מאשר רק מה שמרגיש נכון באותו הזמן. יש להתחשב בסגנון החיים היומי, בצבע העור ועוד. כמובן שצריך תמיד לשמור על ראש פתוח בנוגע לצביעת השיער, אך זה לא אומר שלא צריך לתת קצת מחשבה לגבי הצבע הנבחר. כמו שאנו שוקלות לעומק את מה שאנו לובשות ביום יום, כך אנו צריכות לשקול את צבע השיער שלנו.

בחירת צבע השיער המתאים על פי צבע העור

יש הרבה מדע ומחשבה מאחורי התאמה של צבע שיער לצבע העור, וזה חלק גדול מהסילבוס של כל קורס תסרוקות בצפון. השיער משלים את צבע העור, באזור הפנים במיוחד, ולכן השילוב בניהם הוא כל כך חשוב. למשל צבעי שיער כהים נוטים להשתלב יפה עם גוון עור בהיר, זאת הסיבה למה אנו רואים הרבה נשים בהירות הולכות עם שיער שחור כהה במיוחד. הניגודיות הזאת מאוד מרשימה. למשל גוונים סגולים יותר מתאימים לנשים בעלות עור צהבהב, אך בו זמנית אסור ללכת בגוונים כהים מדי של סגול בגלל שזה מעניק מראה חיוור. בנוסף על כך, יש מעצבי שיער שמלמדים קורס תסרוקות ערב שטוענים שיש לבצע גם התאמה בין איפור עיניים לבין גוון השיער.

בחירת צבע השיער כוללת גם את סגנון צביעת השיער

כאשר מדברים היום על צבע שיער בקורס תסרוקות בצפון ובכל העולם, לא מדברים כמו פעם רק על צביעת השיער בגוון אחד ויחיד. היום ניתן לראות הרבה תסרוקות שמשתמשות במספר גוונים של אותו צבע בכדי להעניק לתסרוקת עומק ומורכבות. ניתן לצבוע את השיער במגוון סגנונות, החל מצביעת פסים ועד לצביעת מקטעים שונים בשיער. כאשר אנו בוחרות צבע מסוים לשיער שלנו, הכולל יישום של מספר גוונים מאותו צבע, חשוב שנבצע התאמה גם בין הגוונים השונים של הצבע לתסרוקת הרצויה. נוסף על כך, חשוב לדעת שתסרוקת גוונים מצריכה תחזוקה גדולה יותר. ככל שיש יותר גוונים כך התסרוקת מאבדת את הדינמיות שלה הרבה יותר מהר, גוונים כהים יותר מאבדים בהירות ועם הזמן כבר אין כזאת הפרדה בין גוון לגוון בתסרוקת. במקרים כאלו תצטרכו לחזור יותר מהר למעצב השיער, ואז הבחירה של הגוונים מאוד תלויה ברצון שלכם לתחזק את צבע השיער.

צבע שיער יכול לשפר את תווי הפנים

יש היום כל מני טריקים מעניינים שמלמדים במהלך קורס תסרוקות בצפון על כיצד ניתן בעזרת צבעי שיער שונים לשפר את תווי הפנים הקיימים למראה כללי מושלם יותר. למשל, הרבה נשים בעלות צבע עיניים ירוק בוחרות לצבוע את השיער בצבע אדום כהה על מנת להדגיש את צבע העיניים שלהם. עוד טריק מצוין הוא לצבוע את קצוות השיער בגוון כהה יותר על מנת להבליט את עצמות הלחיים, טריק מאוד פופולארי בקרב נשים בעלות תווי פנים עגולים. במקרים כאלו כדאי להתייעץ עם מעצב השיער שלכן.